Jednou vetou

Viac ako počet strán programového vyhlásenia zaujíma Čaputovú obsah

Prezidentka SR Zuzana Čaputová.

FOTO TASR – Jakub Kotian

Prezidentka upozorňuje, že nebude dostatočný priestor na odbornú a politickú diskusiu k programovému vyhláseniu vlády

Prezidentku Zuzanu Čaputovú zaujíma obsah Programového vyhlásenia vlády SR viac ako počet jeho strán. Uviedla to po stretnutí s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) a ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽaNO), s ktorými vo štvrtok 16. apríla prediskutovala obsah jednotlivých kapitol programového vyhlásenia vlády.

Čaputová tiež upozorňuje, že nebude dostatočný priestor na odbornú a politickú diskusiu k programovému vyhláseniu vlády. Na stretnutí sa prezidentka zároveň zaujímala o aktuálnu situáciu na Slovensku spôsobenú pandémiou koronavírusu.

„Viac než počet strán programového vyhlásenia ma preto zaujíma, či v ňom obsiahnuté opatrenia budú v súlade so spoločenskou objednávkou vyjadrenou občanmi vo voľbách, ako aj s prísľubmi politických strán, najmä v prioritných oblastiach, ktoré sledujem. Tie totiž boli aj obsahom povolebných rozhovorov s politickými stranami,“ uviedla prezidentka. Dodala však, že rozumie situácii, v ktorej vyhlásenie vzniká. Pripomína dôležitosť jeho obsahu po skončení krízy spôsobenej koronavírusom.

„Doposiaľ nemám z úradu vlády znenie programového vyhlásenia vlády a nie je zatiaľ k dispozícii ani verejnosti. Priestor na širšiu odbornú a politickú diskusiu navrhovaných opatrení už teda nebude,“ uzavrela prezidentka.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky