Jednou vetou

Viac ako polovica voličov je s výsledkami komunálnych volieb spokojná

Ilustračné foto

foto: TASR

S výsledkami komunálnych volieb je úplne spokojných 47,2 percenta voličov, úplne nespokojných je 10,6 percenta respondentov. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti AKO.

Na otázku “Cez víkend sa konali komunálne voľby. Do akej miery ste spokojný/á alebo nespokojný/á s tým, kto sa stal vo vašom meste primátorom, resp. vo vašej obci starostom? ” odpovedalo 27,5 percenta respondentov, že sú skôr spokojní. Skôr nespokojných s výsledkom je 9,3 percenta opýtaných.

Odpoveď neviem, kto sa stal u nás primátorom/starostom uviedlo 1,7 percenta respondentov. Len 0,3 percenta opýtaných zvolilo možnosť je mi jedno, kto sa stal primátorom/starostom a posúdiť výsledky nevedelo 2,7 percenta opýtaných. Odpovedať odmietlo 0,7 percenta.

VŠZaSP sv. Alžbety ocenila Richarda Rašiho a Jána Riapoša

Z hľadiska jednotlivých politických strán sú s výsledkom najviac spokojní voliči strany SPOLU, až 61,3 percenta z nich uviedlo v prieskume možnosť úplne spokojný. Z voličov strany Smer-SD je s výsledkom úplne spokojných 53,1 percenta. V rebríčku spokojnosti nasleduje KDH (52,3), SaS (50,4), SMK-MKP (50,0), Most-Híd (48,9), Progresívne Slovensko (48,6), SNS (48,5), Sme Rodina (44,2), OĽaNO (43,3) a ĽSNS (37,9).

Prieskum verejnej mienky prebiehal v dňoch 13. – 15. 11. formou telefonického odpytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1000 respondentov. Vzorka bola podľa spoločnosti reprezentatívna voči populácii SR z hľadiska veku, pohlavia, vzdelania, národnosti, kraja.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky