Jednou vetou

VIDEO: Boj ďalších dvanástich redaktorov v RTVS sa končí…

Ilustračná snímka

Foto: TASR/archív

Verejnoprávny Rozhlas zažíva veľké zmeny. Dnešný deň dalo skupinovo dvanásť novinárov výpoveď.

Ide o redaktorku a moderátorku Zuzana Kovačič Hanzelová, redaktorov Pavol Kalinský, Filip Minich, Katarína Jánošíková, Simona Blehová, zahraničnú redaktorku Alexandra Minich, bruselskú spravodajkyňu Daniela Hajčáková, editorov a on-line editorov Peter Valovič, Tomáš Mrva a Katarína Kozinková, junior redaktorku Ivana Lövingerová a rozhlasová redaktorku Lucia Osvaldová.

Rezník vylúčil, že by do vysielania RTVS zasahovala politická moc

Títo a rovnako aj ďalší ľudia, ktorí dali výpoveď minule sa aktívne podieľali na tvorbe objektívneho spravodajstva. Ide však predovšetkým o ľudí, ktorí sa podpísali pod otvorený list adresovaný vedeniu verejnoprávnej televízie.

„Ak sa generálny riaditeľ Jaroslav Rezník rozhodne odvolať manažment spravodajstva, sme ochotní sa dohodnúť na stiahnutí výpovedí,“ povedali redaktori o možnom stiahnutí výpovedí.

Náš boj v RTVS sa nateraz končí

Dnes, 31. mája 2018, sme sa dvanásti rozhodli podať výpovede. RTVS sme mali, máme a budeme mať radi. Naše rozhodnutie sa nerodilo ľahko. Máme deti, hypotéky aj záväzky, ale hlavne – máme túto prácu veľmi radi. Nedokážeme ju však za týchto okolností v RTVS robiť rovnako svedomito ako doteraz. Čaká nás dvojmesačná výpovedná lehota. Ak sa generálny riaditeľ Jaroslav Rezník rozhodne odvolať manažment spravodajstva, sme ochotní sa dohodnúť na stiahnutí výpovedí. Ďakujeme Vám za podporu.

Uverejnil používateľ Spravodajské odbory RTVS 31. máj 2018

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky