Jednou vetou

VIDEO: Brat Mariana K. v kauze vraždy Kuciaka odmietol vypovedať

Ivan Kočner pred ŠTS Pezinok, 18. 5. 2020

reprofoto Facebook Denník N

Výpoveď Ivana Kočnera z prípravného konania sa má pred súdom prečítať

V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka dnes pred Špecializovaným trestným súdom v Pezinku odmietol brat obžalovaného Mariana K., Ivan, vypovedať.

Tento krok mu zákon umožňuje, keďže je príbuzným obžalovaného. V prípravnom konaní pred policajným vyšetrovateľom však Ivan Kočner vypovedal. Na návrh obhajoby sa táto výpoveď bude pred súdom čítať.

Obžalovanými v kauze vraždy Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a v prípade ďalších skutkov sú podnikateľ Marian K., jeho známa Alena Zs. a bývalý policajt Tomáš Sz.

Na samostatné konanie bol v prípade vraždy novinára vyčlenený bývalý vojak Miroslav M., ktorý sa priznal, že zastrelil Kuciaka, jeho snúbenicu a v roku 2016 podnikateľa Petra Molnára.

VIDEO: Ivan Kočner pred Špecializovaným trestným súdom v Pezinku, 18. 5. 2020

Uverejnil používateľ Denník N Pondelok 18. mája 2020

Tento obžalovaný bol 6. apríla 2020 neprávoplatne odsúdený na 23 rokov väzenia. Účasť na vražde priznal aj Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana K.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky