Jednou vetou

VIDEO: Budú predčasné voľby? Takto to vidia naši politici!

Béla Bugár (Most-Híd), Andrej Danko (SNS), Robert Fico (Smer-SD)

fotokoláž hlavné.sk

V pondelok sa Slovensko po takmer 5. hodinovom rokovaní koaličnej strany Most-Híd dozvedelo viac o našej budúcnosti. Sme o krok bližšie k predčasným voľbám, ktoré však premiér Robert Fico odmieta. Redakcia hlavne.sk oslovila niektorých našich politikov a zisťovala ako to celé vidia oni. Budú napokon predčasné voľby a kto by chcel byť súčasťou budúcej vlády?

V pondelok celé Slovensko po rezignácii podpredsedu vlády a ministra vnútra Roberta Kalináka (Smer-SD) čakalo ako dopadnú rokovania koaličných strán SNS a Most-Híd. Vládny trojlístok si striedal kľučky aj u prezidenta, ktorý ukončil sériu rozhovorov s parlamentnými stranami o riešení politickej krízy.

Prečítajte si aj: Prezident zatiaľ nemá abdikačný list Kaliňáka, ten sa lúčil na vláde

Neskoro večer Béla Bugár, ktorý mimochodom odbiehal na úrad vlády a naspäť na centrálu svojej strany, konečne oznámil stanovisko Most-Híd ako vyriešiť súčasnú situáciu, ktorá nastala po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Smer-SD robí všetko pre zachovanie vlády, Most-Híd chce predčasné voľby

,,Republiková rada poveruje vedenie rokovať s koaličnými partnermi o možnostiach predčasných parlamentných volieb, ak tieto rokovania budú neúspešné, strana Most-Híd vystúpi z vládnej koalície,“ povedal v pondelok Bugár s tým, že chcú o tom rokovať aj s ďalším koaličným partnerom a to so SNS. Dovtedy si netrúfajú povedať ako to celé dopadne.

Prečítajte si aj: Dohoda o predčasných voľbách sa blíži. Hovorí sa o 7. júli

Ako to vidia naši politici?

Redakcia hlavné.sk oslovila niektorých našich politikov v parlamente a pýtali sme sa ich čo si myslia o predčasných voľbách, ktoré sú vraj na spadnutie ako i to, či by si vedeli predstaviť byť súčasťou novej vlády.

Paška: SNS výmenu premiéra nežiada, termínov volieb sa spomína viac

Pozrite si video:

 

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu