VIDEO: Cez víkend má Bratislava nižšie IQ. Ako to Fecko myslel?

Martin Fecko
Martin Fecko z OĽaNO

Foto: TASR

Poslanec Martin Fecko počas utorňajšej parlamentnej rozpravy zdvihol tlak nielen niektorým svojim kolegom v pléne, ale aj obyvateľom hlavného mesta. Čo povedal – a ako to myslel?

Prešovčan Fecko vystúpil v rozprave s faktickou poznámkou, ktorá sa niesla v duchu hesla „nech nechodia ľudia za prácou, ale práca chodí za ľuďmi.“ Kritizoval pritom podľa jeho slov „bratislavocentralizmus“ v tom zmysle, že všetky pracovné príležitosti aj investori sú na západe a východ tým trpí.

,,Na východné Slovensko musí prísť práca. Je tam potenciál, aj v poľnohospodárstve. Kedysi sme tam mali 220-tisíc zamestnaných, teraz je to len 50-tisíc,“ vyhlásil Fecko, ktorý si „perfektný východ“ nedá. „Nemáte právo, aby ste východ podceňovali a urobili z nás jednu veľkú čiernu dieru. Sme takisto Slovensko. Viete, čo znamená víkend? Znižovanie IQ v Bratislave, lebo východniari idú domov…“

Tento výrok následne vzbudil vlnu nevôle, hoci sám Fecko sa obhajuje. ,,Tento vtip koluje ako na východe, tak aj v Bratislave. Takže to chápte v takomto kontexte,“ povedal pre Hlavné.sk

,,Nikoho som samozrejme nechcel uraziť a už vôbec nie polarizovať spoločnosť. Bratislavčania to berú úplne normálne, ja ich tak tiež vnímam, debatujem s nimi,“ pridal.

Poslanci si ťukali po čele

Kým koaliční poslanci si pri Feckových slovách ťukali na čelo, spolustraníci z hnutia OĽaNO sa k nim nechceli príliš vyjadrovať.

,,Nezvyknem komentovať výroky mojich kolegov. Ďakujem za pochopenie,“ odbil nás Gábor Grendel. Mlčaním prešla Fickov výrok aj Veronika Remišová, zatiaľ čo Ján Budaj sa nad ním len filigránsky usmial.

Podobne reagoval nezaradený poslanec Peter Marček, ktorý považuje jeho ,,reči o víkendovom znižovaní IQ v Bratislave za nešťastné a nemiestne.“

Pozrite si vystúpenie poslanca Martina Fecka:

 

Môže vás zaujímať

Kalavská sa rozhodla, podá demisiu