Jednou vetou

VIDEO: Exminister Drucker sa v lete nebude nudiť ani náhodou. Ten pohľad hovorí za všetko

Bývalý minister zdravotníctva aj vnútra Tomáš Drucker

autorská koláž hlavne.sk, Facebook TD

Z politiky sa vytratil pred vyše rokom, avšak už nejaký čas sa zamýšľa nad svojim návratom. Pred pár dňami ho dokonca prieskum agentúry Focus o dôveryhodnosti politikov vystrelil do prvej trojky. Exminister zdravotníctva a krátko aj vnútra Tomáš Drucker tak má dôvod na radosť a preto ho čaká zrejme aj poriadne nabité leto. Vo videu sa rozhovoril o svojich najbližších plánoch. Fico mu posiela tvrdý odkaz. Prehovoril aj politológ.

Exkluzívne foto: Drucker zakladá stranu. Tajné stretnutie s koaličným poslancom

„Pozrite sa, sú tu také úvahy, ja to nevylučujem a stretávam sa s viacerými ľuďmi. Keď to bude aktuálne určite sa viac vyjadrím,“ uviedol pre hlavne.sk exminister Tomáš Drucker ešte v decembri 2018. Práve v tom čase sa začali objavovať prvé informácie o jeho možnom návrate do vysokej politiky.

FOTO: To je ale drzosť! Danko si kvôli tomuto koleduje o poriadny prúser v koalícii

V médiách sa odvtedy objavilo niekoľko fotografií zo stretnutí Tomáša Druckera s rôznymi politikmi, či známymi tvárami.

Buduje si tím? Tomáš Drucker na kávičke so známym moderátorom

Mimo iných mal osloviť poslancov Národnej rady – Martina Fedora, Katarínu Cséfalvayovú, Mareka Maďariča, či ďalších. Nikto z nich dodnes nechce komentovať obsah rozhovorov.

FOTO: Toto nech ani nevidí. Ficove dlažobné kocky voľne pohodené pri parlamente

Na začiatku letných prázdnin 2019 je však už situácia okolo politického projektu exministra Druckera o mnoho jasnejšia. „Ďakujem Vám. Bol som milo prekvapený, keď som sa umiestnil na tak vysokej pozícii. Uvažujem, ako túto dôveru nesklamať a preto som sa rozhodol – vyrážam za Vami toto leto. Chcem tento čas stráviť debatami, ako zmeniť naše Slovensko k lepšiemu. Opatrenia pre seniorov, o zdravotníctve a iné. Teším sa na Vás,“ vyhlásil Drucker vo videu, ktoré zverejnil len pár hodín od začiatku letných prázdnin.

Najdôveryhodnejšími politikmi sú Pellegrini a Čaputová

Na Druckerove politické ambície v pondelok reagoval počas tlačovej besedy aj predseda Smeru-SD Robert Fico. Na otázku, či pre Smer nepredstavuje konkurenciu údajne chystaná strana exministra zdravotníctva, Fico povedal, že ide o projekt, ktorého sa absolútne neobáva. „Predstavte si pána Druckera, ako chodí po východnom Slovensku, po dedinách, ktoré majú 200 – 300 ľudí a láka tam voličov nejakými sociálnymi otázkami. On jednoducho na to nemá,“ vyhlásil Fico s tým, že Drucker je „typický kaviarenský liberálny politik.“

FOTO: Matovičov výraz hovorí za všetko. Takto sa tváril, keď mu odišlo päť poslancov

Agentúra Focus robila začiatkom júna prieskum dôveryhodnosti našich politikov. Exministrovi zdravotníctva a vnútra vyjadrilo podporu takmer 35 percent opýtaných, čím ho posunuli až na tretiu priečku.

Na prvom mieste sa umiestnil predseda vlády Peter Pellegrini (dôveruje mu 51,6 percenta opýtaných) a na druhom mieste skončila novozvolená prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorej dôveruje bez pár stotín takmer 50 percent opýtaných. Pozrite si nižšie video, ktoré zverejnil Drucker na začiatku letných prázdnin. (článok pokračuje pod videom)

VIDEO: Tomáš Drucker vyráža medzi ľudí

 

EXKLUZÍVNE: Rozhovor s Jarom Filipom, ktorý vychádza až po 25 rokoch

„Drucker bol neškodným ministrom, hoci má tú nálepku Smeru, alebo to bol len ako nominant. Ľudia si ho nespájajú so žiadnou kauzou, či škandálom, takže jeho šance sú vysoké a pôsobí na ľudí úprimne,“ povedal pre hlavne.sk politológ Ján Baránek. O tom, ako vidí jeho politickú budúcnosť uviedol, že môže oslovovať voličov Smeru, ktorí nie sú s touto stranou už spokojní a cítia svojím spôsobom únavu. „Tam bude aj otázne, či sa k nemu pridá Pellegrini, ktorý sa spomínal, že by možno odišiel od Fica a tak by oslovili časť voličskej základne Smeru. Drucker si evidentne ide obehnúť Slovensko, aby nazbieral podpisy (na založenie je potrebných 10-tisíc podpisov) a stranu reálne založil, na čo má ešte stále šancu,“ dodal Baránek.

FOTO: Do konca poslednej schôdze poslanci odpočítavali minúty!

Je posledným, ktorý sa v médiách spomína, že plánuje návrat do veľkej politiky. Len dva dni po skončení funkčného obdobia naplnil očakávania o zotrvaní v politike prezident Andrej Kiska a ohlásil vznik strany Za ľudí.

Prehovoril ju. Ku Kiskovi ide známa politička a tomuto sa chce v strane Za ľudí venovať

Tomáš Drucker bol v rokoch 2012 – 2016 generálnym riaditeľom Slovenskej pošty, v tretej vláde Roberta Fica zastával post ministra zdravotníctva do marca 2018, kedy sa stal ministrom vnútra. Tam zotrval necelý mesiac, pre nespokojnosť s prezidentom polície Tiborom Gašparom odstúpil. V minulosti pôsobil v súkromnom IT biznise.

Pellegrini pritvrdil, poslal Druckerovi jasný odkaz

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte nám na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky