Jednou vetou

AKTUALIZOVANÉ. KORONAVÍRUS: Počet prípadov sa v utorok podvečer opäť zvýšil

Predseda vlády Peter Pellegrini počas brífingu v podniku na výrobu ochranných rúšok v Bánovciach nad Bebravou

autorská koláž hlavne.sk, Foto: Facebook Peter Pellegrini

AKTUALIZOVANÉ: V utorok pribudlo spolu 25 nových prípadov na ochorenie Covid-19. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Spolu tak máme na Slovensku 97 pozitívnych vzoriek. Zo všetkých testovaných bolo 1816 negatívnych.

FOTO: Nemáte rúško? Takto si ho raz dva vyrobíte ako naša čitateľka

V utorok pribudlo spolu 25 nových prípadov na ochorenie Covid-19. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Spolu tak máme na Slovensku 97 pozitívnych vzoriek. Zo všetkých testovaných bolo 1816 negatívnych.

Všetky aktuálne informácie prináša aj stránka Koronavírus na Slovensku (VIAC NA TOMTO LINKU TU)

FOTO: Nemáte rúško? Takto si ho raz dva vyrobíte ako naša čitateľka

Ešte dopoludnia ich bolo 84 potvrdených, ako uviedla Eliášová, z 12 nových prípadov sú štyri osoby z Bratislavy, štyri z okresu Žilina, traja ľudia sú z okresu Dunajská Streda a jeden pozitívny prípad je z okresu Revúca.

V utorok podvečer sa dosluhujúci premiér prostredníctvom videokonferencie spojil aj s lídrami EÚ a diskutovali o aktuálnej situácii s Koronavírusom:

VIDEOKONFERENCIA S LÍDRAMI EÚV rozmedzí jedného týždňa sme sa formou videokonferencie stretli spolu s lídrami EÚ už…

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Utorok 17. marca 2020

VIDEO: Brífing po návšteve podniku na výrobu ochranných rúšok v Bánovciach nad Bebravou

NÁVŠTEVA TEXTILNEJ SPOLOČNOSTI ZORNICA Pozrite si brífing priamo z textilnej spoločnosti Zornica, ktorá začala vo veľkom vyrábať rúška.

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Utorok 17. marca 2020

 

FOTO: To je ale drzosť. Niektorí s rúškami na internete nehorázne kšeftujú

Polícia rieši nezodpovedných Slovákov

Príslušníci Policajného zboru nateraz riešili viac ako 250 prípadov. Polícia takisto upozorňuje, že mimoriadna situácia znamená prísnejšie tresty.

V jednom prípade banskobystrická krajská polícia rieši trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby. V ďalšom prípade ide o priestupok proti občianskemu spolunažívaniu podľa zákona o priestupkoch za zneužitie linky 155. „Konáme ex offo, skúmame podozrenie z trestného činu,“ vysvetľuje polícia. Týmto sa zaoberá nitrianska krajská polícia.

KORONAVÍRUS: POLÍCIA RIEŠI NEZODPOVEDNÝCH SLOVÁKOV, KTORÝM TERAZ HROZIA PRÍSNEJŠIE TRESTY + ZOZNAM AKTUÁLNE OTVORENÝCH…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 17. marca 2020

Policajti odstúpili na príslušné regionálne úrady zdravotníctva (RÚVZ) 149 porušení lekárom stanovenej karantény a 101 prípadov, kde boli aj napriek zákazu otvorené reštaurácie či bary. Tieto prípady je RÚVZ oprávnený prejednať a sankcionovať.

„K trestnej zodpovednosti páchateľa za trestný čin šírenia poplašnej správy je však potrebné zohľadniť aj priťažujúcu okolnosť, a to spáchanie trestného činu zo živelnej pohromy alebo inej mimoriadnej udalosti vážne ohrozujúcej život alebo zdravie ľudí, iné základné práva a slobody, ústavné zriadenie, majetok, verejný poriadok alebo mravnosť. Toto má vplyv na výmeru trestnej sadzby,“ napísala polícia v statuse.

Táto priťažujúca okolnosť sa vzťahuje na každého páchateľa trestného činu, ktorého sa dopustil od 12. marca od 06:00, kedy bola uznesením vlády vyhlásená mimoriadna situácia.

 

Situácia na hraniciach

Podľa aktuálnych informácií sú otvorené tri hraničné priechody s Rakúskou republikou, tri s Maďarskom, dva s Poľskou republikou a 12 s Českou republikou. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová. Takisto pripomenula, že Slováci, ktorí sa vrátili zo zahraničia individuálne, sa musia podrobiť 14-dňovej domácej karanténe. Tých Slovákov, ktorí požiadali o pomoc ambasády SR a s ich pomocou ich dopravia na Slovensko, odvezú automaticky do ubytovacích zariadení Ministerstva vnútra SR na povinnú karanténu.

ROZSIAHLE KOLÓNY- BRATISLAVSKÝ OBCHVAT/ZLATÉ PIESKY SÚVISIA S UZATVORENÍM HRANÍC DO MAĎARSKA ČUŇOVO-RAJKAUZATVORENIE BRATISLAVY Z DÔVODU KORONAVÍRUSU=HOAX❗❗❗

Uverejnil používateľ Polícia SR – Bratislavský kraj Utorok 17. marca 2020

 

S Rakúskou republikou sú otvorené hraničné priechody Bratislava – Petržalka – Berg, Bratislava – Jarovce – Kittsee (cesta) a Bratislava – Jarovce – Kittsee (diaľnica).

Do alebo z Maďarska sa možno dostať cez hraničné priechody Milhosť – Tornyosnémeti, Medveďov – Vámosszabadi a Čunovo – Rajka (diaľnica).

S Poľskou republikou sú otvorené hraničné priechody Vyšný Komárnik – Barwinek a Trstená – Chyžné.

Pokiaľ ide o Českú republiku, dostať sa možno cez priechody Svrčinovec – Mosty u Jablunkova, Makov – Bílá-Bumbálka, Lysá pod Makytou – Střelná, Horné Srnie – Brumov – Bylnice, Drietoma – Starý Hrozenkov, Nová Bošáca – Březová, Moravské Lieskové – Strání, Vrbovce – Velká nad Veličkou, Skalica – Sudoměřice (nová cesta), Holíč – Hodonín, Brodské – Lanžhot a Brodské Břeclav (diaľnica).

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky