Jednou vetou

VIDEO: Matovič dosiahol svoje. Tatko sa dohodol s fitnescentrami

Predseda vlády SR Igor Matovič, archívne

foto: TIO ÚV SR

Majitelia fitnescentier budú rešpektovať rozhodnutie konzília odborníkov. Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) dnes pozval na spoločné rokovanie na Úrad vlády SR majiteľov fitnescentier po tom, ako na dnes ohlásili plán zablokovať diaľnicu do Bratislavy.

Majitelia fitnescentier budú rešpektovať rozhodnutie konzília epidemiológov a infektológov v súvislosti s otváraním zariadení. Na dnešnej tlačovej konferencii po rokovaní s predstaviteľmi Únie fitnescentier Slovenska (ÚFS) to povedal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

Doplnil, že konzílium odborníkov rokuje aj v tejto veci dnes od 10:00 a výsledky rokovania by mohli byť známe okolo 15:00. Podľa pôvodného plánu by mali byť fitnescentrá otvorené v rámci štvrtej vlny uvoľňovania opatrení 3. júna.

Matovič doplnil, že ak by to tak bolo, otvoril by v koalícii a na rokovaní vlády otázku ohľadne hľadania pomoci pre vnútorné športoviská a aj pomoci vo forme poukážok pre ľudí, ktorí bežne fitnescentrá nenavštevujú.

„Nikto nechce ubližovať fitnescentrám alebo zariadeniam, v ktorých sa šport vykonáva v interiérových priestoroch. Som rád, že sa toto stretnutie uskutočnilo a vymenili sme si vlastné názory za účelom vyriešenia situácia a dosiahnutia obojstrannej spokojnosti,“ uviedol premiér.

🔴🎥 Predseda vlády Igor Matovič po stretnutí so zástupcami Únie fitnesscentier 💪🏻

Uverejnil používateľ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Pondelok 25. mája 2020

 

Majitelia fitnescentier na dnes ohlásili plán zablokovať diaľnicu do Bratislavy smerom k Triblavine s cieľom odstaviť celú dopravu. Z pôvodného plánu napokon, aj po premiérových výzvach, upustili a dopravu „len“ spomalili. Docieliť chceli, aby sa v rámci uvoľňovania opatrení súvisiacich so šírením ochorenia Covid-19, otvorili aj fitnescentrá.

Predseda ÚFS Pavel Kiseľ na tlačovke ozrejmil, že na rokovaní s premiérom našli spôsob, ako navzájom komunikovať a ako vyhovieť ich požiadavkám. „Ďakujeme pánovi premiérovi za prijatie, lebo to nebola jeho povinnosť. Chcem zdôrazniť, že dnešná akcia bola úplne apolitická,“ dodal Kiseľ. Reagoval tým na prítomnosť auta s označením opozičnej politickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), ktoré išlo v protestnej kolóne.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky