Jednou vetou

VIDEO: Matovič predstavil členov novej vlády

Zľava: Richard Sulík, Veronika Remišová, Igor Matovič, Boris Kollár pri predstavení budúcej vlády, NR SR 18. 3. 2020

autorská koláž hlavne.sk, Foto: Facebook OĽaNO

Vláda sa v parlamente bude opierať o 95 poslancov.

Líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) a dezignovaný premiér Igor Matovič dnes pred Národnou radou SR spolu s koaličnými partnermi predstavili svoju vládu.

Za OĽaNO bude ministrom vnútra Roman Mikulec, ministrom financií Eduard Heger, ministrom obrany Jaroslav Naď, ministrom zdravotníctva Marek Krajčí, ministrom pôdohospodárstva Ján Mičovský, minister životného prostredia Ján Budaj a ministerkou kultúry Natália Milanová.

Členovia vlády za hnutie Sme rodina budú Andrej Doležal ako minister dopravy a Milan Krajniak ako minister práce, sociálnych vecí a rodiny. Podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie bude Štefan Holý.

Členovia vlády za SaS budú minister školstva Branislav Gröhling a minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Minister hospodárstva a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku bude predseda SaS Richard Sulík.

Za ľudí bude mať vo vláde ministerku pre investície a regionálny rozvoj a podpredsedníčku vlády Veroniku Remišovú a ministerstvo spravodlivosti povedie Mária Kolíková.

Ministerské kreslá si teda štvorkoalícia rozdelila v pomere sedem OĽaNO, tri Sme rodina, tri Sloboda a Solidarita (SaS), dve Za ľudí. Prezidentka Zuzana Čaputová vládu vymenuje v sobotu 21. marca. Deň predtým, v piatok 20. marca, sa uskutoční ustanovujúca schôdza parlamentu.

Po nej doterajší kabinet Petra Pellegriniho podá demisiu. V parlamente sa bude nová vláda opierať o 95 poslancov.

🔴🎥 Predstavenie mien členov novej vlády 🇸🇰

Uverejnil používateľ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Streda 18. marca 2020

Môže vás zaujímať

Pellegrini má obavy, že sa špeciálnym prokurátorom stane Daniel Lipšic