VIDEO: Maturity potrápili viac ako 43.500 študentov – toto bolo najťažšie!

Čo hovoria naši maturanti na písomnú časť a ako ju zvládli? foto: hlavne.sk
Poriadne sa niektorým zapotili mozgové závity! Tento týždeň boli na Slovensku písomné maturity. Či stredoškoláci uspeli, alebo nie sa dozvedia o necelé dva mesiace, no pozrite sa, ako niektorí maturanti hodnotia test a ako sa naň pripravili. Boli sme sa opýtať rovno v škole, pozrite si video.

Tak ako každý rok aj tento stála pred študentmi posledného ročníka gymnázií a stredných škôl prvá veľká životná skúška – maturita. Ide o zhodnotenie toho, čo sa naučili počas celého štúdia. Aj tento rok sa koná v dvoch fázach: písomná a ústna.

Stres, nervy a nedočkavosť spája študentov počas dní, kedy musia dať zo seba maximum a ukázať, že si zaslúžia vykročiť do života s maturitným diplomom. Nie nadarmo sa hovorí, že toto je prvá životná skúška každého z nás.

Písomné maturity zažilo tento rok viac ako 43.500 maturantov. Foto: TASR | TASR

Písomná časť

Skôr, ako sa študent postaví pred komisiu a profesorov, musí čeliť desiatkam otázok a napísať sloh. Maturuje sa štandartne zo slovenského jazyka a jedného cudzieho, často je to anglický. Na niektorých školách majú študenti možnosť dobrovoľne maturovať i z matematiky, no na gymnáziách je tento, nie veľmi obľúbený predmet povinný.

Každý predmet má jeden test a jeden sloh. Test je zameraný na znalosti  a na logické myslenie. Slovenčina má 64 otázok, na ktoré má študent 100 minút, Anglický jazyk 84 otázok a 120 minút no matematika spočíva z 30 úloh s časom až 150 minút.  ,,Riadny termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky v školskom roku 2017/2018 sa uskutoční v dňoch 13. až 16. marca 2018,“ informuje na svojej stránke Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM).

Čo na tohtoročnú maturitu hovoria študenti?

Redakcia hlavné.sk oslovila študentov strednej odbornej školy masmédiálnych a informačných štúdií v Bratislave a opýtali sme sa ich, ako boli pripravení a či neskrývali nejaké ťaháky.

Môže vás zaujímať

Šufliarsky: Po mojej vražde ma mal nahradiť exnámestník Vanek