Jednou vetou

VIDEO: Mimovládne organizácie diskutovali na ministerstve vnútra o ochrane zvierat

Ministerka vnútra SR Denisa Saková

Foto: TASR

Na pôde Ministerstva vnútra (MV) SR sa vo štvrtok (26. 9.) diskutovalo o ochrane práv zvierat a o boji proti ich týraniu. Témou zainteresovaných zložiek s mimovládnymi organizáciami bola aktuálna situácia ma Slovensku, ale aj možnosti, systémové opatrenia a riešenia na zefektívnenie boja proti týraniu zvierat.

FOTO A VIDEO: Danko z programu v Kazachstane doslova padol na zadok. Toto musíte vidieť!

„Je veľmi zarážajúci fakt, že Slovensko obsadilo prvú priečku, čo sa týka nelegálneho vývozu šteniat v rámci EÚ. Netreba pripomínať, že s tým súvisia rozsiahle daňové úniky,“ uvádza na sociálnej sieti ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD). Za rovnako nelichotivú situáciu vníma aj týranie zvierat, najmä v rómskych osadách, kde dochádza k početným prípadom trestných činov.

„V participácii s mimovládnymi organizáciami chceme k týmto dvom problematikám nastoliť komplexný, holistický prístup rôznych opatrení, aby sme vedeli všetky tieto dôsledky v čo najväčšej miere eliminovať,“ skonštatovala Saková.

Verejnosti ich chcú odprezentovať v čo najkratšom čase. Ministerka zároveň pripomenula a vyzvala občanov, ktorí sú svedkami týrania zvierat, aby sa obrátili na políciu SR.

Reforma nemocníc dostala zelenú, premiér verí, že ju podporí aj Smer-SD

Na pracovnom stretnutí sa zúčastnili zástupcovia z Odboru environmentálnej kriminality Prezídia Policajného zboru SR a Odboru Prevencie kriminality Kancelárie ministra vnútra SR spolu s mimovládnymi organizáciami pôsobiacimi v oblasti ochrany práv zvierat a v oblasti boja proti týraniu zvierat.

Nasledujúce zábery nie sú vhodné pre deti

Včera sa na pôde Ministerstva vnútra SR konalo pracovné stretnutie so zástupcami mimovládnych organizácií pôsobiacich v oblasti ochrany práv zvierat a v oblasti boja proti týraniu zvierat. Spolu s mojimi kolegami z Odboru environmentálnej kriminality Prezídia Policajného zboru SR a Odboru Prevencie kriminality Kancelárie ministra vnútra SR sme s mimovládnymi organizáciami diskutovali o aktuálnej situácii v tejto oblasti na Slovensku, ako aj o možnostiach, aké systémové opatrenia a riešenia prijať na zefektívnenie boja proti týraniu zvierat. Uvedomujeme si, že Slovensko je často označované ako jeden z najväčších nelegálnych vývozcov šteniat v rámci EÚ, s čím, samozrejme, súvisia aj daňové úniky. Rovnako vnímame nelichotivú situáciu v rómskych osadách, kde veľmi často dochádza k prípadom trestného činu týrania zvierat. Zo strany mimovládnych organizácií – Sloboda zvierat, Zvierací ombudsman, Československý kastračný program, SOS Linka pre zvieratá v núdzi, Pomoc psíkom na východnom Slovensku a Zatúlané psíky Šaľa – ako od ľudí z praxe sme dostali množstvo zaujímavých podnetov, ktorými sa chceme zaoberať. Zároveň na Ministerstve vnútra SR pripravujeme opatrenia, ktoré by sme verejnosti chceli v krátkom čase odprezentovať.Zároveň chcem pripomenúť a vyzvať všetkých občanov, ktorí sú svedkami týrania zvierat, aby sa obrátili na políciu SR, pretože nemôžeme riešiť niečo, o čom nevieme.

Uverejnil používateľ Denisa Saková – Ministerka vnútra SR Piatok 27. septembra 2019

Môže vás zaujímať

NAKA pri dnešnej protidrogovej akcii na východe Slovenska zadržala 9 osôb