Jednou vetou

VIDEO: Minister obrany Naď rázne zasiahol. Toto Danko nerozdýcha!

Zľava: Andrej Danko, Jaroslav Naď
Nová metla dobre metie, hovoria najnovšie o ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi (OĽaNO). Ten dnes na tlačovej konferencii, kde informoval o aktuálnych témach v rezorte zároveň zrušil rozhodnutie svojich predchodcov. Zrušil pridelené vojenské hodnosti, ktoré v minulosti dostali exminister spravodlivosti Tomáš Borec a bývalému šéf parlamentu Andrej Danko. Minister mu odkazuje: Zabudni na kapitána!

Naď by chcel v budúcnosti zabrániť aj „papalašizmu“, ktorý sa prejavuje povyšovaním vojakov v zálohe. V minulosti dostali hodnosti napr. Vazil Hudák, Marek Maďarič, Ľubomír Vážny, Ján Richter, Ľubomír Jahnátek, Miroslav Lajčák, Robert Fico a Tomáš Borec.

Toto je minister? Naď sprosto vynadal Hrnkovi!

Borec si ako jediný povýšenie do hodnosti potvrdil aj na okresnom úrade. Šéf rezortu obrany sa preto rozhodol, že mimoriadne povyšovanie vojakov v zálohe už nebude možné a hodnosti odobral Tomášovi Borecovi a bývalému predsedovi parlamentu Dankovi. Ten mal hodnosť kapitána.

„V septembri v roku 2016 minister Gajdoš vtedy povýšil desiatnika Danka do hodnosti kapitána v zálohe. Už vtedy, mi to prišlo ako neprijateľné, ako urážka vojakov, ktorí na túto hodnosť musia slúžiť aj 20 rokov. Pán Danko si túto hodnosť nezaslúžil, rovnako ako pán Borec. Takéto konanie je neprijateľné, preto v tomto momente podpíšem a zruším relevantné rozkazy o ich povýšení,“ uviedol Naď a hneď dané dokumenty pred novinármi podpísal. Zároveň dodal, že chce upraviť príslušné nariadenie, na základe ktorého boli v minulosti takto udelené hodnosti. „Jasne definujeme podmienky povyšovania vojakov a politici tam nebudú, ako to bolo doteraz“ uviedol Naď.

🔴Sledujte live: modernizačné projekty, vojenské hodnosti – patriť budú len tým, ktorí si ich zaslúžia

Uverejnil používateľ Jaro Naď – OĽANO Streda 29. apríla 2020

Neodolateľná ponuka pre Danka

Minister obrany zároveň pripomenul, že bývalého predsedu Národnej rady mohol povolať do aktívnej – mimoriadnej služby. „Mal som alternatívu vzhľadom na súčasnú situáciu. Pán Danko je evidovaný ako odborník na zabezpečenie proviantného materiálu vo funkcii skladník – údržbár. A verte mi v takej Žehre, Krompachoch by sme vedeli využiť „provianťáka“, či v iných karanténnych zariadeniach v súčasnej situácii, kde by pán Danko mohol intenzívne pomáhať a nemohol by povedať ani pol slova,“ dodal Naď.

JA SI TO UŽÍVAM, JA SA CÍTIM DOBRE ✌️

Uverejnil používateľ Jaro Naď – OĽANO Streda 29. apríla 2020

Danko: Rešpektujem rozhodnutie

Bývalý šéf parlamentu a predseda SNS Andrej Danko už reagoval na rozhodnutie ministra obrany J. Naďa. „Z hodnosti kapitán v zálohe pre mňa ako osobu nevyplývali žiadne výhody. Rešpektujem rozhodnutie pána ministra Naďa tak, ako som rešpektoval rozhodnutie pána ministra Gajdoša. Základnú vojenskú službu som si odslúžil v zmysle branného zákona v roku 1998,“ uviedol Danko na svojom Facebooku.

Reakcia na rozkaz ministra Naďa Z hodnosti kapitán v zálohe pre mňa ako osobu nevyplývali žiadne výhody. Rešpektujem…

Uverejnil používateľ Andrej Danko Streda 29. apríla 2020

Reakcie na internete

Po medializácii o zrušení Dankovej hodnosti kapitána sa internetom šíria viaceré kretívne výtvory.

Paródia na odobratie vojenskej hodnosti | internet

Prosba (Filip)merch.sk/zomri

Uverejnil používateľ Zomri Streda 29. apríla 2020

 

Četník a výložky (Kristián a spol)merch.sk/zomri

Uverejnil používateľ Zomri Streda 29. apríla 2020

FOTO: Nedostatok rúšok? Pozrite sa, čím ich ľudia nahradili?!

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky