Jednou vetou

VIDEO: Ministerka Kalavská zverejní detaily k sanitkám

Tomáš Drucker, Jozef Ráž mladší a ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Bohdana Volková

Ministerstvo zdravotníctva už viac ako pol roka tají ceny zdravotníckej výbavy u 152 sanitiek, ktoré nakúpilo vlani za takmer 31 miliónov eur. Skoncuje ministerka Andrea Kalavská s touto netransparentnosťou? Pozrite si video nižšie v článku:

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Andrea Kalavská nás pri reakcii k spornému tendru sanitiek najskôr odkazovala na Bratislavskú záchrannú službu. „Zodpovedajú za nákup sanitiek, bolo by asi najlepšie keby ste sa obrátili na nich,“ povedala nám ministerka. Po našej reakcii, že sme to už urobili, ale ceny nám neposkytli, prisľúbila stanovisko. „Samozrejme, nemám s tým najmenší problém,“ uviedla pre hlavne.sk Kalavská.

Stále zahmlievajú luxusné platy u prezidenta

To čo u Kalavskej taja je u susedov verejné

Na rozdiel od nás v Českej republike so zverejňovaním cien výbavy sanitiek nemajú žiadny problém. Na Slovensku tieto informácie utajujú.

Vraj nechceli vedieť ceny

Ministerstvo zdravotníctva, Bratislavská záchranná služba a spoločnosť Chirosan, ktorá inštaláciu výbavy sanitiek realizuje sa odvoláva na zmluvu zverejnenú na Centrálnom registri zmlúv. Z tej sa verejnosť dozvie, že celková cena nákupu sanitiek bola takmer 31 miliónov eur, informáciu koľko stojí vybavenie vozidla by ste však hľadali márne.

Kryje Kalavská Druckera? Miliónové sanitky vzbudzujú samé pochybnosti

Ekonomický riaditeľ Záchrannej zdravotnej služby Dušan Valent pre hlavne.sk povedal, že informáciu nevedia poskytnúť, pretože nebola predmetom tejto súťaže. Konateľ spoločnosti Chirosan Peter Bernát zase tvrdil, že bližšie informácie poskytnúť nemôže, pretože ho zmluva zaväzuje k neposkytovaniu informácií tretím stranám.

Tender pre firmu spájanú s Druckerom?

Tender na sanitky sprevádzali od začiatku pochybnosti. Ministerstvo zdravotníctva ich vysúťažilo na druhý pokus v októbri minulého roka. Nákup bol spustený ešte za ministrovania Tomáša Druckera. Prvý tender na sanitky za zvláštnych okolností zrušili, ten druhý vyhrala spoločnosť LeasePlan s ponukou, ktorá bola výhodnejšia len o 53 eur v porovnaní s konkurentom.

EXKLUZÍVNE FOTO: Drucker láka do strany Ficových exministrov

Tender za viac ako 30 miliónov v rezorte zdravotníctva tak vyhrala rovnaká spoločnosť, ktorej sa darilo na Slovenskej pošte, keď jej šéfoval Tomáš Drucker a Jozef Ráž. Obaja páni pritom nastúpili v roku 2016 na ministerstvo zdravotníctva. Ráž zostal po odchode Druckera z ministerského kresla v pozícii generálneho tajomníka služobného úradu.

Starí známi

Bratislavskej záchrannej službe šéfuje Ľubomír Slovák, ktorý nastúpil po príchode Tomáša Druckera na ministerstvo zdravotníctva. Slovák má s Rážom spoločnú minulosť z ministerstva obrany, ktoré je známe utajenými tendrami.

VIDEO ( kliknite na náhľad ):

Máte pre nás zaujímavý tip? Pošlite nám e-mail na redakcia@hlavne.sk

alebo volajte číslo 0910 554 995

Môže vás zaujímať

RTVS sa ohradzuje voči Čekovského vyhláseniam o predraženej výrobe