Jednou vetou

VIDEO: Na koho to Matovič hodí teraz?

Desiatky Slovákov ostali na hraniciach pre nefungujúcu štátnu aplikáciu E-karanténa

autorská koláž hlavne.sk, Foto: čitateľ, 23. 5. 2020, TASR

AKTUALIZOVANÉ: Tak takéto diletantstvo ešte Slovenská republika nezažila! Na štátnych hraniciach je totálny kolaps. Ľudia nocovali pod holým nebom a v autách. Na hraniciach z rakúskej strany stoja odvčera kilometrové kolóny áut a nemôžu vstúpiť na Slovensko. Aplikácia na domácu karanténu, ktorú spustila vláda Igora Matoviča nefunguje. Ponesie za nezvládnutú situáciu niekto zodpovednosť, alebo to Igor Matovič hodí na ďalšieho obetného baránka? Premiér napokon v sobotu podvečer oznámil "záložný plán", ktorým chce hasiť obrovský trapas.

Prinášame vám zábery priamo z hraníc Jarovce – Kitsee, kde totálne skolabovala doprava. Kde je Matovič? Kde je Remišová? Kde je Mikulec? Ľudia na hraniciach čakajú na hranici v beznádejnej situácii.

FOTO a VIDEO: Slováci zúria na hraniciach. Kto za toto ponesie zodpovednosť?

Kolóny zapríčinila autá, ktoré zablokovali dopravu a nefunkčná aplikácia na domácu karanténu. Ľudia totiž nechcú ísť do štátnej karantény, spoliehali sa, že sa dostanú domov.

,,Oznámenie pani Remišovej… Odborníčky… Dnes 19. 5. 2020 sme spustili aplikáciu domácej karantény,“ čítal pred slovenským policajtom jeden z nahnevaných šoférov, ktorý musel nocovať na štátnej hranici.

Remišovej šéf úradu má kauzu s bytom

Nezvládnutú situáciu nikto z kompetentných nerieši. Ľudia sa sťažujú, že sa o nich nikto v tejto situácii nepostaral. Medzi čakajúcimi sú aj vodiči kamiónov, ktorí majú za sebou desiatky hodín za volantom.

Aplikácia, ktorá mala zjednodušiť pohyb cez hranicu a štátnu karanténu nahradiť domácou, ktorá by kontrolovala ľudí cez mobil stále nefunguje.

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga sa za nefunkčnú aplikáciu ľuďom ospravedlnil.

Predseda vlády Igor Matovič má ale jasného vinníka. ,,30 ľudí, ktorí odignorovali pravidlá, blokujú tisícky ľudí, ktorí pravidlá dodržujú, „ napísal na sociálnej sieti Matovič.

Nefunkčnosť aplikácie zdôvodnil, tým že ,,doteraz Apple a Google aplikáciu, bohužiaľ, neschválili“. Pod tlakom nespokojnosti Matovič ponúkol Slovákom vracajúcim sa do krajiny štátnu karanténu, s tým že po spustení aplikácie ju ľudia môžu opustiť.

Čakajúci slováci sa však obávajú v štátnej karanténe rizika nakazenia. Igor Matovič pre nich však nemá žiadne iné riešenie. A ani ospravedlnenie. Vinník je ale opäť jasný – tentokrát vodiči.

Premiér Matovič: Nebudeme čakať, toto je riešenie. Zatiaľ

„Ľudia nemôžu viac čakať, a preto nebudeme viac čakať … t.j. spúšťame domácu karanténu aj do času, kým prídu súhlasy od Apple a Google,“ uviedol v sobotu podvečer na sociálnej sieti Igor Matovič, ktorý čelí za nefungujúcu E-karanténu obrovskej hanbe a veľkú kritiku od Slovákov uviaznutých na hraniciach sa pokúsil uhasiť aspoň týmto riešením.

DOMÁCA KARANTÉNA : SPUSTENÁ💚RIEŠENIE: Ľudia nemôžu viac čakať, a preto nebudeme viac čakať … t.j. spúšťame domácu…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Sobota 23. mája 2020

Rezníkova manažérka v RTVS: Reportér upozornil na jej otrasné praktiky

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky