Jednou vetou

VIDEO: Nad Slovenskom úradovalo extrémne vetrisko, náraz vetra dosahoval aj 120 km za hodinu

Ilustračné foto

foto: TASR

Výrazný studený front dorazil na západ Slovenska. Najsilnejšie nárazy vetra zaznamenali na bratislavskom letisku, a to 93 km/h a v Kuchyni pri Malackách, kde vietor dosiahol rýchlosť 87 km/h. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom facebookovom profile.

Podľa meteorológov postupuje tento front smerom na východ a so silným vetrom treba počítať najmä na juhozápade krajiny. Front so sebou prináša zároveň ochladenie.

Najväčší pokles teploty zaznamenali na bratislavskej Kolibe, kde teplota klesla z 29 na 17 stupňov Celzia. Podľa meteorológov sa však vzduch bude ešte ochladzovať.

„Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ uvádza SHMÚ.

Vo Veľkých Janíkovciach pri Nitre zaznamenali náraz vetra 120 km/h

Vo Veľkých Janíkovciach v okrese Nitra zaznamenali náraz vetra 120 km/h. Priemerná rýchlosť vetra dosiahla 77 km/h. Podobne v Piešťanoch priemerná rýchlosť vetra bola 76 km/h.

„Priemerná rýchlosť vetra tu dosiahla silu víchrice. Víchrica je nad 75 km/h,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na facebookovom profile.

V Bratislavskom kraji zasahovali hasiči pre silný vietor pri 30 udalostiach

V Bratislavskom kraji v súvislosti so silným vetrom evidujú hasiči okolo 30 výjazdov, ich počet sa však ešte navýši. Pre TASR to uviedol pracovník operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

Hasiči zasahovali vo všetkých okresoch, čiže okrem hlavného mesta aj v Malackách, Pezinku a Senci. Najčastejšie ide o popadané stromy alebo poškodené strechy.

 

 

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky