Jednou vetou

VIDEO: Záborská sa urazila kvôli eurovoľbám. KDH sa kvôli nej nerozpadne, odkazuje Hlina

Predseda KDH Alojz Hlina

autorská koláž hlavne.sk, Facebook AH

Dlhoročnú členku Kresťansko-demokratického hnutia (KDH) Annu Záborskú odmietla strana po štvrtý raz nominovať na post europoslankyne. Preto zo strany odišla a jej meno sa spája so vznikom Kresťanskej únie, ktorá ju do europarlamentu nominuje. Predseda kresťanských demokratov v rozhovore pre hlavne.sk uviedol, že ide o poriadne nezodpovedné správanie.

Tisíce nakazených ľudí pribúdajú. Na Slovensku sa opäť rozmáha chrípka

Odídenkyňa z KDH, europoslankyňa Anna Záborská nenechala chladným predsedu KDH Alojza Hlinu. Jej nová politická strana totiž podľa neho v mene osobných ambícií europoslankyne triešti kresťansko-demokratický priestor.

„Pani Záborská chcela kandidovať, za každú cenu chcela kandidovať,“ uviedol na margo odchodu Anny Záborskej z KDH predseda strany Alojz Hlina. Spor nastal, keď ju KDH odmietlo po štvrtý raz nominovať na post europoslankyne s tým, že to neumožňujú stanovy hnutia.

Záborská je europoslankyňou od roku 2004 a svoju ďalšiu budúcnosť vidí pritom stále v Európskom parlamente. Z KDH preto odišla a nominovať ju má nová politická strana Kresťanská únia.

Valentín, alebo voľba sudcov? Zamilovaný Poliačik, zmätený Danko a chladný Matovič

„Bol pokus zmeniť pravidlá, aby kandidovať mohla, ale zo 120 členného orgánu hlasovalo za výnimku pre pani Záborskú 9 členov, pri druhom pokuse ešte menej, štyria ľudia. To sú fakty. Ja z úcty a rešpektu sa zdržím ďalších komentárov,“ rozohnil sa pre hlavne.sk A. Hlina.

FOTO a VIDEO: Zabudnite na Nivy v Bratislave. Úplne sa menia. Boli sme sa tam pozrieť pár hodín pred uzavretím

Podľa Hlinu Anna Záborská triešti kresťanskodemokratickú scénu kvôli osobným ambíciám. „Určite neplatí, že čím viac politických strán, tým sme väčší demokrati. To naozaj nie, takto to nefunguje. Je pred voľbami, teraz pred eurovoľbami, ale aj pred parlamentnými voľbami. A vtedy niektorí ľudia ponúkajú do politického priestoru svoj potenciál nie uspieť, ale ublížiť.  Tu mám pocit, že naozaj niekto ponúkol  do politického priestoru svoj potenciál ublížiť KDH, to znamená odobrať nejaké to percento, percento a pol a tým spraviť akože rizikové, ten priestor,“ vyhlásil Alojz Hlina. Oslovili sme aj A. Záborskú, ale na naše telefonáty nereagovala.

Po hádke s Matovičom bude Škripek kandidovať do europarlamentu za novú stranu?

S Alojzom Hlinom sa hlavne.sk rozprávalo o celkovej politickej situácii. Čo si myslí o expremiérovi Ficovi? Vie si predstaviť spoluprácu v prípadnej koalícii s Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom? Aký má názor na Borisa Kollára v politike?  Celý rozhovor nájdete na hlavne.sk vo štvrtok.

Pridajte sa k nám na facebooku – nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Slovensko podáva pomocnú ruku Ukrajine. Poskytne prístroje a testy