Jednou vetou

VIDEO: Drsný odkaz Slováka z Rajky Matovičovi

Igor Matovič leží v žalúdku nielen pendlerom

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA/Úrad vlády SR

Sú poriadne vytočení. Niektorých Slovákov, ktorí pravidelne pendlujú medzi Slovenskom a susednými štátmi, keďže tam bývajú a tu pracujú, alebo naopak, najnovšie nariadenia v súvislosti s koronavírusom totálne nahnevali. Internetom koluje odkaz nášmu premiérovi od Slováka žijúceho v maďarskej Rajke:

Podľa najnovších opatrení Ústredného krízového štábu sa pendleri budú musieť pri každom vstupe na územie Slovenska preukázať negatívnym testom na ochorenie Covid-19, ktorý nemôže byť starší ako 30 dní.

„Táto podmienka bude účinná od 1. mája. Testy tak budú musieť pendleri podstupovať každý mesiac,“ informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas. Ten tiež poukázal na to, že na pendlerov sa nevzťahujú opatrenia o povinnej karanténe len v prípade, že dochádzajú do vzdialenosti maximálne 30 kilometrov pozemnou komunikáciou, nie vzdušnou čiarou.

Expert na komunikáciu: Matovič je totálne neznalý a tohto sa zľakol

Mnohí Slováci, ktorých sa toto nové opatrenie týka, sú poriadne nahnevaní. „Viete, čo to znamená pre 4-člennú rodinu? Mesačne navyše 280 eur, keď už teraz máme pre pandémiu a situáciu znížené aj ohrozené príjmy? Zase tu niekto rieši biznis pre svojich kamošov s povinným testovaním?“ pýta so vo videu Slovák žijúci v Rajke, ktorého video koluje na internete a v priebehu niekoľkých hodín dosiahlo takmer 100-tisíc videní.

VIDEO: Na YouTube sa objavilo video s názvom „Odkaz premiérovi – Matovičovi to treba povedať Matovičovým štýlom, slovníkom aj emóciami“

Pôvodné video bolo prevzaté a obsahuje vulgarizmy  

Viacerí, ktorých sa toto nové nariadenie týka, ho považujú za nezmysel. „Potvrdenie o tom, že nemám koronavírus má ochráni 30 dní a potom sa znovu pôjdem testovať. A vôbec ten vírus určite nikto nechytí, lebo má potvrdenie na mesiac a pendlujú si kade-tade,“ rozhorčujú sa Slováci na internete a komentujú najnovšie rozhodnutia kompetentných.

Statusy Slovákov na Facebooku, ktorí komentovali najnovšie rozhodnutie o testovaní pendlerov:

Status na sociálnej sieti o testovaní pendlerov | Facebook

 

Status na sociálnej sieti o testovaní pendlerov | Facebook

VIDEO: Nehorázna neschopnosť?! Toto odkazuje Smer Matovičovej vláde

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky