Jednou vetou

VIDEO: Policajti zasahovali proti extrémistom, pre jedného muža navrhli väzbu

Ilustračné foto

foto: TASR

Policajti zasahovali proti extrémistom. Výsledkom policajnej akcie "Plukovník" je obvinenie jedného muža. Polícia o tom bez bližších podrobností informuje na sociálnej sieti.

„Vyšetrovateľ protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil muža z trestného činu založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd a z prechovávania a rozširovania extrémistických materiálov,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Streľbu v Petržalke vyšetruje NAKA, podozrenie má na tri zločiny

Podľa informácií portálu noviny.sk je obvineným advokát František P.

Vyšetrovateľ NAKA navrhuje podnet na väzobné stíhanie obvineného muža. Ostatné zadržané osoby boli podľa polície prepustené na slobodu.

Policajný zásah

ZÁSAH Z POLICAJNEJ AKCIE "PLUKOVNÍK"V súvislosti s akciou „Plukovník“ vyšetrovateľ protizločineckej jednotky NAKA obvinil jednu osobu z trestného činu založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd v súbehu so zločinom rozširovania extrémistických materiálov a prechovávania extrémistických materiálov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie, ktorý podal dozorovému prokurátorovi. Ostatné zadržané osoby boli prepustené na slobodu.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Piatok 24. mája 2019

Môže vás zaujímať

Tohoročné oslavy 76. výročia SNP budú sprevádzať prísne opatrenia