Jednou vetou

VIDEO: Polícia pri vyšetrovaní vraždy Kuciaka zaistila takmer 800 stôp

Ilustračné foto

Foto: TASR

Vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej prinieslo štyri obvinenia z úkladnej vraždy, 12 zadržaných osôb, desiatky prehliadok a takmer 800 zaistených stôp. Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti.

K dnešnému dňu sú z úkladnej vraždy obvinení Tomáš Szabó ako vykonávateľ, Alena Zsuzsová ako objednávateľka, Miroslav Marček (účastníctvo), Zoltán Andrusko (pomoc).

Odhalil daňové podvody aj biznis s potratmi. Čomu sa venoval Ján Kuciak?

Súčasťou vyšetrovania v septembri 2018 bola podľa polície akcia News I. Policajti počas nej vykonali 12 domových prehliadok, 19 prehliadok iných priestorov alebo pozemkov, zadržali desať osôb a zaistili 570 stôp, ako sú zbrane, strelivo, komunikačné prostriedky, listinné dokumenty a iné.

V priebehu akcie News II v októbri 2018 polícia vykonala 21 domových prehliadok a 5 prehliadok iných priestorov. Zaistila približne 150 stôp, vrátane dvoch motorových vozidiel, zbraní, SIM kariet, počítačov a notebookov.

Žitný: Vyšetrovatelia sú blízko, aby usvedčili objednávateľa vraždy Kuciaka

Policajná akcia v Maďarsku, ktorá sa uskutočnila v rovnakom mesiaci, zahŕňala zadržanie dvoch osôb, štyri domové prehliadky a približne 70 zaistených stôp.

Dokument k výročiu vraždy Policajného zboru SR:

Môže vás zaujímať

Kiskovci majú na krku ďalší škandál: Kampaň za obecné peniaze