Jednou vetou

VIDEO: Slováci môžu oddnes slobodne cestovať aj do Rakúska

Roman Mikulec a Igor Matovič pri otváraní hraníc s Rakúskom, 5. 6. 2020

foto. Facebook

Otvorené nie sú len hraničné priechody, ale aj zelené hranice či cyklistické priechody

Slováci môžu oddnes slobodne cestovať aj do Rakúska. Oznámil to dnes premiér Igor Matovič (OĽaNO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) na hraničnom priechode Bratislava – Berg. Otvorené nie sú len hraničné priechody, ale aj zelené hranice či cyklistické priechody.

„Dnes sme tu s pánom ministrom na tomto mieste, aby sme oznámili, že nastáva nová doba a opäť budme môcť cestovať slobodne aj do Rakúskej republiky,“ povedal premiér, ktorý bol o siedmej ráno otvoriť aj hranice s Maďarskom. Matovič vysvetlil, že ľudia môžu slobodne prechádzať cez hraničné priechody alebo zelenú hranicu. „Oddnes je slovensko-rakúska hranica deravá,“ vyhlásil.

Ako uviedol, víta, že Rakúsko zatiaľ neotvorilo hranice s Talianskom. Podľa neho má Taliankso zatiaľ stále veľa aktívnych prípadov, čo považuje za nebezpečné. „Ja som veľmi rád, že ostatné krajiny k tomu pristupujú zodpovedne. Dnes sú rakúske hranice, naše hranice,“ dodal.

Minister vnútra Mikulec sa poďakoval všetkým policajtom, hasičom, záchranárom a dobrovoľníkom, ktorí chod na hraniach zabezpečovali a taktiež občanom, ktorí museli byť pri hraniciach trpezliví. „Koronavírus týmto pádom nekončí úplne. Zodpovednosť je na nás všetkých, a preto chcem poprosiť všetkých, ktorí sa budú vracať z tých stále rizikových krajín, aby neboli nezodpovední a nepokazili sme si to,“ uzavrel.

🔴🎥 Naživo: Harmonogram otvárania hraníc! Brífing premiéra Igora Matoviča a ministra vnútra Romana Mikulca na hraničnom priechode Bratislava – Berg 🇸🇰🇦🇹

Uverejnil používateľ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Štvrtok 4. júna 2020

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky