Jednou vetou

VIDEO: Sulík zotrel Kollárovho experta ako malého chlapca. To nemyslíte vážne, smial sa

Vľavo: ekonomický expert Sme rodina Štefan Holý a predseda SaS Richard Sulík

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

Jednou z tém, ktorými politické strany bojovali o voliča a hlasy v nedávnych parlamentných voľbách sú nájomné byty. Práve na nich sa tesne pred voľbami posekali v diskusii predseda SaS Richard Sulík a ekonomický expert zo Sme rodina Štefan Holý. Takto šéf liberálov vysmial Kollárovho novozvoleného poslanca a dnes jedného z favoritov na ministra v Matovičovej vláde:

Jeden z predvolebných sľubov o postavení 25-tisíc nájomných bytoch priniesol cez víkend Kollárovmu Smer rodina 8,24 % hlasov. V novom parlamente získalo hnutie 17 mandátov a ich líder Boris Kollár sa už niekoľko dní skloňuje aj ako možný predseda Národnej rady, o významný post dokonca neskrýva záujem. Na stole momentálne nie sú len pochybnosti o morálnosti viesť zákonodárny zbor vzhľadom na Kollárove kontakty z minulosti, ale aj odbornosť niektorých expertov v Sme rodina.

Krátko pred voľbami v diskusii týždenníka .týždeň totiž diskutoval predseda SaS Richard Sulík s Kollárovým ekonomickým expertom Štefanom Holým a ich názory na problém sa diametrálne rozchádzajú.

To je ale trapas. Boris Kollár by sa za toto najradšej od hanby prepadol

Za povšimnutie stojí, ako si obe strany túto debatu prezentovali na sociálnych sieťach. Richard Sulík uviedol, že pôvodne mal diskutovať s Borisom Kollárom, avšak ten napokon vyslal experta strany Štefana Holého. Za svoje argumenty o financovaní nájomných bytov inkasoval poriadny výsmech od šéfa liberálov.

VIDEO: Richard Sulík v predvolebnej diskusii o nájomných bytoch s odborníkom na ekonomiku zo Sme rodina Štefanom Holým

Debata s „expertom“

Keď som sa dostal s Borisom Kollárom do krížku pre jeho nereálne sľuby s výstavbou desaťtisícov nájomných bytov, vyzval ma do debaty. Hoci nám .týždeň poskytol priestor a moderátora, Boris neprišiel. Poslal svojho experta. A teda poviem vám, takéhoto „experta“ a „analýzy“ som naposledy zažil, keď som debatoval s Kotlebom 🤦‍♂️ Veď posúďte sami.

Uverejnil používateľ Richard Sulik Sobota 22. februára 2020

 

Holý naopak uviedol, že „odbornosť a vedomosti Richarda Sulíka sú na úrovni legendárneho predsedu Združenia robotníkov Slovenska Jána Ľuptáka. Náš ekonomický expert Štefan Holý vyškolil Richarda Sulíka v téme štátnych nájomných bytov,“ píše sa na facebooku Sme rodina.

VIDEO: Časť diskusie Štefana Holého a Richarda Sulíka o nájomných bytoch, ktorú zverejnila Sme rodina

Náš ekonomický expert Štefan Holý vyškolil Richarda Sulíka v téme štátnych nájomných bytov.

ŠOK!!! Odbornosť a vedomosti Richarda Sulíka sú na úrovni legendárneho predsedu Združenia robotníkov Slovenska Jána Ľuptáka.Náš ekonomický expert Štefan Holý vyškolil Richarda Sulíka v téme štátnych nájomných bytov.Dúfame, že teraz to už konečne Richard Sulík pochopil a všetci neprajníci spolu s ním ❗

Uverejnil používateľ Sme rodina Pondelok 24. februára 2020

 

Štefan Holý v diskusii uviedol, že zabezpečiť nájomné byty bude pre štát“gombička“. Sulík sa nestíhal čudovať a Kollárovho odborníka vysmial na plnej čiare. „Všetky vaše ekonomické sľuby sú postavené na klamlivom fakte. Chcete ísť gréckou cestou a zadĺžiť Slovensko?,“ vyčítal Sulík ekonomickému expertovi Sme rodina. „My sme si urobili analýzu v rámci Bratislavy, pýtali sme 120-tisíc ľudí, ktorí nám potvrdili, že keby bola možnosť o nájomný byt, tak by to privítali,“ vysvetľoval Holý prítomnému šéfovi liberálov. „To nemyslíte vážne pán Holý, ja si spravím analýzu, že kto chce bývať zadarmo a garantujem vám, že pol milióna ľudí to bude chcieť. Ako to vy rátate? Takúto debatu som naposledy viedol s Kotlebom,“ nestíhal sa čudovať Sulík argumentom Kollárovho experta. Práve Holý sa začína skloňovať ako možný minister hospodárstva v rodiacej sa Matovičovej vláde. Na stranu Sulíka sa po voľbách postavil aj Ján Marosz z OĽaNO, ktorý uviedol, že plány Sme rodina sú v ekonomických riešeniach pre krajinu cestou do pekla. Denník N uviedol, že kandidáta Sme rodina Štefana Holého Marosz kritizuje za to, že bral peniaze za analýzy od bývalého vedenia ŽSR.

Môže vás zaujímať

NKÚ: Dlh za rekonštrukciu zimného štadióna riešila Bratislava nezákonne