Jednou vetou

VIDEO: Tak je, či nie je tvárou kampane? Fico sa objavil v najnovšom predvolebnom videu

Robert Fico sa zvláštnou formou prihovoril voličom

autorská koláž hlavne.sk, Facebook SMER-SD

Opozícia ako nespratné deti v škôlke? Expremiér Robert Fico sa v stredu (11. 12.) objavil v najnovšom predvolebnom videu. V tom oslovuje deti menami opozičných politikov a karhá ich za to, ako sa správajú. Smer-SD priznáva, že nejde o vlastný nápad. Reakcie na seba nenechali dlho čakať.

FOTO: Toto nech Fico ani nevidí. Pozrite sa, čo bolo voľne pohodené pri parlamente

„Slovensko nemôžu riadiť nezodpovedné deti,“ hovorí v najnovšom videu expremiér Robert Fico, ktoré zverejnil tento týždeň Smer-SD. V ňom sa predseda najsilnejšiej vládnej strany postupne prihovára jednotlivým deťom v škôlke a napomína ich, aké sú nespratné a dokonca ich oslovuje menami opozičných lídrov.

„Mirko Beblavý už s tým prestaň, všetci vieme, že si gorilie mláďa. Andrejko Kiska zlez z toho bieleho koňa, lebo ťa zoberiem ku zubárovi Francovi. Miško Truban to takto ráno chceš chodiť do škôlky zhúlený,“ hovorí Fico a jednotlivo pri deťoch takto naráža na ich najznámejšie kauzy alebo chyby, ktoré sa s nimi spájali.

FOTO: Spoznali by ste ho? Pozrite sa, čo vytiahol z archívu Pellegrini

Šokovaný politológ

„To video je špecifické a podľa mňa absolútne neprípustné. Toto je politická reklama a tie deti tam nemajú šajnu o čom tam hovoríme. Podľa mňa najskôr nahrali tie deti a potom tam Fico nahovoril tie veci, čiže samotné deti ani nemuseli nevedia, čo vlastne hrali. Nemyslím si, že to vzniklo bez súhlasu rodičov,“ povedal pre pravda.sk politológ Ján Baránek. Podľa neho je takto postavené video nešťastným riešením a očakáva, že reklama prinesie skôr negatívne dopady, ako želaný osoh. „Toto bol trochu výstrel vedľa. Myšlienka bola určite na poukázanie, ako chce súčasná opozícia vládnuť. Keby tam neboli tie deti, pre niekoho by to bolo aj vtipné. Časť ľudí môže byť pobúrená,“ dodal Baránek.

PREDVOLEBNÉ VIDEO STRANY SMER-SD:

 

Fico je v starostlivosti lekárov, tlak by mal mať stabilizovaný

Za postreh možno stojí aj fakt, že ešte v sobotu (7. 12.) na sneme Smeru zaznelo, že expremiér nebude tvárou predvolebnej kampane. Tou by mal byť premiér Peter Pellegrini. Prečo napokon strana vytiahla video v hlavnej úlohe s Robertom Ficom a ktoré bolo s najväčšou pravdepodobnosťou nahrávané v predstihu (teda aj pred jeho nedávnymi zdravotnými problémami) nie je jasné. Do uzávierky na našu otázku nereagovali.

ROBERT FICO SA NECHAL INŠPIROVAŤ TÝMTO VIDEOM:

 

 

Izraelský generálny prokurátor: Premiér Netanjahu nemusí odstúpiť

Strana však hneď priznáva, že inšpiráciu pre tento spot našli v zahraničí. Video je takmer úplnou kópiou predvolebného videa izraelskej politickej strany Likud z roku 2015, kde jej líder Benjamin Netanyahu útočí na svojich politických oponentov cez deti a zosmiešňovanie. Zaujímavosťou zostáva, že Netanyahu je dnes v Izraeli stíhaný za korupciu.

STATUS NA SOCIÁLNEJ SIETI:

Robert Fico zverejnil status, ktorý rozprúdil diskusiu | Foto: Facebook SMER-SD

Nové video od Smeru si podali aj vtipálci na internete a stránka Fičí zozbierala prvé úsmevné reakcie (viac tu).

Po zverejnení sa na sociálnej sieti objavilo aj toto video:

 

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

 

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky