Pozrite si foto z policajného zásahu proti odpadkovej mafii

Kukláči boli v plnom nasadení od skorého pondelkového rána.

foto: jxp

Polícia zasahuje proti odpadkovej mafii! V súčasnosti sedí vo vyšetrovacej väzbe Michal K. a obvinený je aj Martin A. z toho, že mali uplácať štátnych úradníkov kvôli vydaniu falošných povolení súvisiacich so skládkami a spracúvaním odpadu. Dnes polícia od skorého rána zasahuje u konkurencie týchto obvinených. Na muške má Michala G. a firmy s ním súvisiace. Pozrite si fotogalériu nižšie.

Proti envirokriminalite treba podľa Pellegriniho zasahovať podstatne prísnejšie

Práve Michal G. mal byť podľa kuloárov ten, kto svedčil pôvodne proti svojim konkurentov. Teraz došiel rad naňho. Polícia ho predviedla na výsluch dnes po razii v jeho dome. Desiatky ďalších policajtov zaistili skládku v Moste pri Bratislave a dlhé hodiny strávili vo firme, kde síce  Michal G.  oficiálne nefiguruje, ale verejne za ňu vystupoval. V biznise s odpadkami ide o ťažké milióny. Obrovský problém pre všetkých bude, ak sa potvrdia podozrenia, že diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7 sú postavené na kontaminovanom odpade.

Envirokriminalita sa nesmie vyplácať, uviedol Sólymos

Premiér Peter Pellegrini dnes v tejto súvislosti uviedol, že je za to, aby poškodzovanie životného prostredia bolo trestané ako iné zločiny, lebo životné prostredie si treba vážiť viac ako kedykoľvek predtým. Premiér zdôraznil, že tento výrok sa nevzťahuje na konkrétnych štatutárov v tomto prípade, ale platí na každého, kto sa envirozločinu dopúšťa.

Financuje z úplatkov na Okresnom úrade podnikateľ Tomáš W. svoju haciendu?

 

Michal G., na ktorého osobu a podnikanie sa policajti zamerali, je na sníme úplne vľavo | foto: FB Bratislava bez odpadu

 

„Policajti odboru kriminálnej polície v súčinnosti s poriadkovými útvarmi Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave vykonávajú v priebehu dnešného dňa procesné úkony, ktoré súvisia s vyšetrovaním environmentálnej trestnej činnosti. Procesný úkony prebiehajú za účasti zamestnancov Slovenskej inšpekcie životného prostredia a znalcov na odhad škôd na životnom prostredí. Domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov sa vykonávajú na základe príkazu sudcu a to na viacerých miestach v Bratislave,  Seneckom a Pezinskom okrese. Poskytnutie bližších informácií v súčasnosti nie je možné, nakoľko by to mohlo zmariť alebo sťažiť objasnenie a vyšetrenie veci,“ uviedla hovorkyňa krajskej polície v Bratislave Lucia Miháliková.

VIDEO: Padol verdikt pre Inda, ktorý zabíjal nožom v centre Bratislavy

Pri dnešných policajných zásahoch v Moste pri Bratislave či firmách súvisiacich s Michalom G. nechýbalo ani hlavne.sk.

 

Môže vás zaujímať

Vo vysokohorskom teréne všetkých pohorí trvá malá lavínová hrozba