Jednou vetou

Vieme prečo Čaputová vyhodila ochrankára

Zuzana Čaputová sa ujme prezidentského úradu 15. júna 2019

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

Budúcej prezidentke Zuzane Čaputovej malo prekážať, že jej do ochranky mali prideliť príbuzného zástupcu riaditeľa Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií (ÚOÚČ) Ladislava Odlera, dlhoročného ochrankára exministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý je navyše známy z kauzy uneseného Vietnamca.

Parlamentné voľby: V apríli by vyhral Smer-SD, mimo parlamentu sa ocitol Bugárov Most-Híd

Čaputovej hovorca Martin Burgr nechcel dôvody, pre ktoré budúca prezidentka požiadala o zmeny v ochranke, bližšie komentovať. „Nechceme to celé komentovať,“ vyhlásil pre hlavne.sk hovorca novozvolenej prezidentky Zuzany Čaputovej Martin Burgr.

Odporúčame: Stále zahmlievajú luxusné platy u prezidenta

Strohá bola aj reakcia ministerstva vnútra. „Pani Čaputová sa stretla s riaditeľom Úradu pre ochranu ústavných činiteľov, na tomto stretnutí prezentovala svoje požiadavky ohľadom ochrany a zloženia ochrancov. Žiadosti bude vyhovené a z takticko-bezpečnostných dôvodov sa nebudeme bližšie vyjadrovať,“ reagoval v médiách na požiadavky budúcej prezidentky hovorca Ministerstva vnútra SR Petar Lazarov.

Prečítajte si aj: Matovič sľúbil milión, ktorý nemá!

Oslovili sme aj Kaliňákovho dlhoročného ochrankára Ladislava Odlera, ktorého meno sa nedávno spomínalo v médiách pri kauze únosu vietnamského občana z Bratislavy a začiatkom roka bol povýšený do hodnosti plukovníka.

EXKLUZÍVNE FOTO: Drucker láka do strany Ficových exministrov

„Prepáčte, ale Ministerstvo a Úrad povedali všetko vo svojom stanovisku,“ uviedol pre hlavne.sk Odler, ktorý ostal ticho po otázke, či mal Čaputovú chrániť jeho príbuzný a tento variant nevylúčil.

Robert Fico a Robert Kaliňák s ochrankárom Ladislavom Odlerom (v kruhu) | foto: archív TASR

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Pošlite nám e-mail na redakcia@hlavne.sk

alebo volajte na číslo 0910 554 995

Podľa bezpečnostného analytika, bývalého riaditeľa Úradu na ochranu ústavných činiteľov Juraja Zábojníka, ktorý kandidoval v tohtoročných prezidentských voľbách, ide o prvý poriadny lapsus v kariére Zuzany Čaputovej.

FOTO: Načapali sme ju. Pozrite sa, kam si odbehla ministerka vnútra Saková

Juraj Zábojník | foto: facebook, koláž hlavne.sk

„Keď už vedela, že vyhrá, tak sa mala kvalifikovane pripraviť na to, že bude mať ochranku a vyžiadať si životopisy. Keď som išiel za osobou, ktorá mala byť chránená, vždy som doniesol životopisy, na základe ktorých sa chránené osoby rozhodli. V každom životopise bolo uvedené – ten bol u Pašku, ten u premiéra, ten je taký a tamten onaký. Vždy si chránená osoba mohla vybrať. Toto čo teraz robí Zuzana Čaputová je veľmi nevhodné, neviem, kde má poradcov. Toto je neprípustné, toto sa nemalo stať. Je to čistý amaterizmus,“ rozhorčuje sa Juraj Zábojník, podľa ktorého Zuzana Čaputová politizuje apolitický úrad.

Pridajte sa k nám na facebooku – nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra