Jednou vetou

Jednotkou na eurokandidátke SMER-SD je M. Beňová

Tlačová beseda strany SMER-SD po rokovaní predsedníctva

reprofoto TA3, autorská koláž hlavne.sk

SMER-SD už chystá kandidátku do volieb do Európskeho parlamentu. Jednotkou je na nej súčasná europoslankyňa Monika Beňová, dvojkou poslanec Miroslav Číž. Tretí na kandidátke je Robert Hajšel, riaditeľ kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku. Rozhodlo o tom predsedníctvo SMER-SD a na tlačovej besede to vyhlásil predseda strany Robert Fico.

Tisíce nakazených ľudí pribúdajú. Na Slovensku sa opäť rozmáha chrípka

SMER-SD skompletizuje kandidátku so 14 menami do dnešného večera. Zatiaľ sú známe mená prvých troch favoritov strany. „Obsadíme komplet kandidátku, ako umožňujú predpisy,“ uviedol predseda strany Robert Fico po rokovaní predsedníctva strany.

„Je to veľmi milé prekvapenie, mám z toho naozaj radosť a teším sa na volebný tím. Ideme  do toho! Čaká nás volebný boj a verím, že ho zvládneme čo najlepšie!“ reagovala na novinku pre hlavne.sk súčasná europoslankyňa Monika Beňová.

VIDEO: Fico robil Mikuláša v parlamente. Pozrite sa, ako sa zamaskoval?!

„Tak sa teším, že po 30 rokoch v slovenskej politike môžem spoznať tú medzinárodnú, je to výzva,“ reagoval pre hlavne.sk poslanec NR SR Miroslav Číž.

Ústavný súd

Robert Fico sa vyjadril aj k voľbe ústavných sudcov, ktorá sa bude v marci v parlamente opakovať.  Predsedníctvo SMER-SD sa podľa neho zhoduje v tom, že voľba má byť tajná a s tajnou voľbou podľa neho súhlasí aj premiér Peter Pellegrini, ktorý na dnešnom predsedníctve nebol.

Kandidáti na Ústavný súd: Fica takmer roztrhali a podraz od Žitňanskej

„Vítame postoje našich koaličných partnerov SNS a Most-Híd, ktorí verejne vyhlásili, že sú takisto pripravení hovoriť o tajnej voľbe,“ vyhlásil Robert Fico a doplnil: „Máme teda vôľu voliť, ale nebudeme ustupovať z našej požiadavky, že táto voľba má byť tajná,“ skonštatoval R.Fico, podľa ktorého chce SMER kandidátov na ústavných sudcov v parlamente navoliť.

Kňaz sa pustil kvôli ústavnému súdu do prezidenta Kisku

 „Ja sa týchto volieb nezúčastním, nebudem kandidovať,“ uviedol R. Fico a doplnil, že „nevylučujem, že ma tu o 12 rokov znovu uvidíte, ak budem živý a zdravý“. Prezidenta A. Kisku nazval daňovým, či pozemkovým podvodníkom.

Voľby 2020

Vládu SMER-SD považuje Robert Fico za úspešnú. „Ako predseda politickej strany mám tie najvyššie ambície,“ vyhlásil na tlačovej besede R. Fico. Novinárov sa pýtal, či chcú ako alternatívu vládu s Ľ. Galkom, ktorý odpočúval novinárov aj kamionistu, alebo pripomenul obdobie, keď si dnešná opozícia fotila hlasovacie lístky v parlamente.

Hop, hop malí žiaci. Rajtár a Galko nenápadne na fakulte práva

„Chcem oceniť Andreja Danka, ktorý jediný drží slovo,“ uviedol R. Fico s tým, že na Bugára sa nedá tak spoľahnúť.

„Ale on má kúriť a svietiť,“ vyhlásil na margo prezidenta A.Kisku s dovetkom, že nechápe prečo tomuto daňovému a pozemkovému podvodníkovi novinári veria. „Kde ste boli, keď Kiska odmietol 2 a pol roka vymenovať ústavných sudcov?“ – pýtal sa R. Fico novinárov.

„Expresívny výraz patrí do slovníka politika,“ vyhlásil Robert Fico.

Sladké mámení. Jurzyca to kolegom z parlamentu poriadne osladil

 

 

Môže vás zaujímať

Danko tvrdo o Poliačikovi: Veď sa správa ako zviera, fuj!