Jednou vetou

Vieme prví: Smer sa zúčastní odvolávania Andreja Danka

Predseda NR SR a SNS Andrej Danko

Foto: Michal Psota

Hlasovania o odvolaní Andreja Danka z postu predsedu NR SR sa zúčastnia poslanci najsilnejšej vládnej strany Smer-SD. Most-Híd oznámil, že ich poslanci na hlasovania nezúčastnia.

Minúta po minúte: Parlament pokračuje v odvolávaní Andreja Danka

Na odvolanie Danka, o ktorom budú poslanci hlasovať v tajnej voľbe je potrebných najmenej 76 hlasov. Podľa informácií hlavne.sk z kuloárov strany Smer sa ich poslanci hlasovania zúčastnia, nie je však jasné v akom počte prídu.

Podľa stanoviska hovorcu strany Jána Mažgúta je Andrej Danko legitímne zvoleným predsedom NR SR a „dnešná mimoriadna schôdza NR SR je najpresnejším obrazom v akom stave je opozícia a podstatná časť médií“.

Neuveríte, kto a ako rieši Dankovu rigorózku!

O neúčasti poslaneckého klubu na hlasovaní už informovala hovorkyňa strany Klára Debnár. „Poslanci strany Most-Híd dodržujú koaličnú dohodu. Nemyslíme si, že funkčná vláda a stabilita Slovenska má závisieť na funkciách jednotlivcov a/alebo ich osobných zlyhaniach. Poslanci strany Most-Híd sa preto dnešného hlasovania nezúčastnia,“ uvádza sa v stanovisku. Andrej Danko čelí v parlamente odvolávaniu za plagiátorstvo svojej rigoróznej práce.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky