Jednou vetou

Vieme prví: V novom sídle rezortu justície mali namerať rádioaktivitu

Minister Gábor Gál (vpravo) sa zatiaľ novým sídlom a sťahovaním doteraz nepochválil.

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Google Maps

AKTUALIZOVANÉ. V budove, do ktorej sa má presťahovať ministerstvo spravodlivosti narazila údajne na problém. Pri meraní rádioaktivity mali namerať odborníci hraničné hodnoty. Šepká sa o tom aj medzi zamestnancami rezortu, ktorí sa majú do budovy sťahovať a z informácie sú zhrození. O rádioaktivite ich doteraz nikto neinformoval.

Rezort sa chcel presťahovať do priestorov Výskumného ústavu zváračského s Centrom právnej pomoci ešte dokonca minulého roka. Minister Gábor Gál (Most-Híd) sa zatiaľ novým sídlom a sťahovaním doteraz nepochválil. Odložia sťahovanie?

FOTO: Nervózny z budúcnosti? Bugárov minister Sólymos blúdil po obchodnom centre

Zamestnanci majú teraz obavu, že priestory možu byť toxické. Článok doplníme o reakciu ministerstva.

Novú budovu pre rezort začala hľadať ešte exministerka Lucia Žitňanská v roku 2017.  Ministerstvo totiž doteraz nemá vlastné sídlo a to súčasné mu už z kapacitných dôvodov nepostačuje. Budovu vybral v roku 2018 jej nástupca Gábor Gál.

23 miliónov za nové sídlo

Ministerstvo má platiť ročne okolo 1,7 milióna eur ( 1,5 milióna eur za nájom a 200-tisíc eur za prevádzku a energie). Kedykoľvek počas trvania nájmu, najskôr však po uplynutí dvoch rokov odo dňa začatia nájmu, môže ministerstvo uzatvoriť kúpnu zmluvu. Cena nehnuteľnosti má byť údajne 23 miliónov eur a ministerstvo by ju chcelo získať v roku 2022.

Stanovisko Ministerstva spravodlivosti

„V budove Výskumného ústavu zváračského nebola nameraná rádioaktivita, čo dodávateľovi potvrdilo aj odborné meranie Úradu verejného zdravotníctva SR. Budova by podľa dodávateľa mala byť v blízkom období odovzdaná MS SR a sťahovanie sa odhaduje na cca 4 týždne,“ uvádza sa v odpovedi od hovorkyne rezortu spravodlivosti Zuzany Drobovej.

FOTO: Nezastaví sa. Ministrova hovorkyňa v plnom nasadení aj po pracovnej dobe

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Kiskova daňová kauza ohrozuje vznik prípadnej koalície po voľbách