Jednou vetou

Vieme prví: Viskupič si už vybral medzi Bratislavskou župou a parlamentom

Zakladajúci člen strany Sloboda a Solidarita Marián Viskupič

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, Facebook

Marián Viskupič - nový prírastok v parlamente, mal by tam nastúpiť po odchode Eugena Jurzycu (SaS) z NR SR do europarlamentu v Bruseli. V súčasnosti pôsobí ako riaditeľ Úradu Bratislavského samosprávneho kraja. Zatiaľ, čo pred týždňom nebolo jasné, ako bude zvládať šéfovanie na župe spolu s povinnosťami v Národnej rade, dnes je všetko jasné. Vieme, ktorej práce sa napokon vzdá.

Medzi poslancov pribudne aj bývalý podporovateľ Slotu

Marián Viskupič je zakladajúcim členom SaS a dlhoročným krajským riaditeľom strany v Trnave. Po víťazstve Juraja Drobu ako bratislavského župana, prešiel z vedúcej funkcie na ministerstve obrany do Úradu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), v ktorom je riaditeľom Úradu.

Ide o významnú pozíciu, nezostáva tam veľa času na venovanie sa agende poslanca NR SR. Lenže Marián Viskupič je podľa výsledkov volieb náhradníkom za poslanca Eugena Jurzycu. Takže – čomu dá napokon prednosť? Ešte pred týždňom nám Marián Viskupič, prostredníctvom Lucie Forman, hovorkyne Bratislavského samosprávneho kraja uviedol, že „so županom Jurajom Drobom hľadám riešenie, aby výkon môjho poslaneckého mandátu nenarušil dobre rozbehnutý vlak na Bratislavskom samosprávnom kraji“, reagoval stroho Viskupič.

Ťažké rozhodovanie?

Po týždni a republikovej rade SaS je však situácia jasná. Nebude sedieť na dvoch stoličkách. „Odpoveď je jednoduchá, vzdám sa pozície na Úrade BSK. Do najbližších volieb budem poslanec NR SR a budem mať teda plat poslanca NR SR. Samozrejme, téme regionálnej politiky, respektíve regionálnych samospráv, sa budem i naďalej venovať ako poslanec,“ uviedol pre hlavne.sk Marián Viskupič. Jeho kolega z BSK Branislav Gröhling stíha robiť poradcu predsedovi BSK Jurajovi Drobovi v otázkach školstva a vedy, mesačnú odmenu približne 200 eur posiela škole, na ktorej študoval.

Komu veríte vy? Prezidentovi alebo úradu vlády?

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky