Jednou vetou

Vláda sa chystá na výjazd, bude rokovať v okresoch Sabinov a Gelnica

Na snímke zľava podpredseda vlády SR a minister životného prostredia SR László Sólymos, štátna tajomníčka Ministerstva financií SR Dana Meager, predseda vlády SR Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richar Raši a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.

Foto: TASR

Zrekonštruovaná vláda pod vedením Petra Pellegriniho (Smer-SD) zamieri po prvý raz mimo hlavné mesto. Počas dvojdňového výjazdu navštívia ministri východné Slovensko. V stredu zavítajú do okresu Sabinov v Prešovskom kraji, v štvrtok (5.4.) budú rokovať v Prakovciach v Gelnickom okrese (Košický kraj). Výjazdové rokovania vlády sú venované akčným plánom, ktorých cieľom je podpora najmenej rozvinutých regiónov.

So šnúrou výjazdov začala 26. februára vláda Roberta Fica (Smer-SD), v tento deň navštívila okres Rimavská Sobota. Prerušila ich vládna kríza, ktorá prepukla po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Zrekonštruovaný kabinet má zo svojej rezervy poskytnúť obom okresom po milióne eur, dotácie zabezpečí minister financií Peter Kažimír (Smer-SD). Okresu Gelnica bude v súlade s jeho akčným plánom rozvoja na roky 2018 až 2022 poskytnutý regionálny príspevok vo výške 2,105 milióna eur.

V Mestskom úrade v Sabinove sa vláda zíde v stredu o 15.00 h, okrem ministrov bude prítomný aj primátor Sabinova Peter Molčan, predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský, predstavitelia samosprávy, štátnej správy a podnikateľského sektora okresu. Financie okrem Sabinova získajú i ďalšie obce okresu. Mesto Lipany bude môcť vďaka dotácii vo výške 150.000 eur vybudovať centrálne parkovisko pre regionálny turizmus. Samotný Sabinov vďaka dotácii vo výške 160.000 eur zrekonštruuje atletickú dráhu na školskom ihrisku Základnej školy Komenského a tiež hľadisko a ;javisko kinosály digitálneho kina Torysa.

V budove Obecného úradu Prakovce zasadne vláda vo štvrtok predpoludním. Prítomný bude aj predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka, viacerí primátori a starostovia okresu, prednostovia okresných úradov Gelnice, Spišskej Novej Vsi, Košíc, ako aj ďalší predstavitelia regiónu. Z miliónovej dotácie získa najviac – 120.000 eur mesto Gelnica na rekonštrukciu miestnej komunikácie a rekonštrukciu zimného štadióna. Po 80.000 eur dostane obec Helcmanovce (rekonštrukcia chodníkov), mesto Margecany (rekonštrukcia mosta cez miestny potok) a obec Žakarovce (rekonštrukcia miestnych komunikácií).

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky