Vláda schválila príspevok viac ako 178.000 eur pre obce postihnuté katastrofami

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Viac ako 178.000 eur poskytne vláda na preplatenie finančných nákladov obcí spojených so záchrannými prácami počas mimoriadnej situácie. Na svojom stredajšom rokovaní schválila návrh na úhradu výdavkov z dielne Ministerstva vnútra (MV) SR.

„Navrhuje sa finančné prostriedky v sume 178.834,18 eura uvoľniť z kapitoly Všeobecná pokladničná správa, pričom sa tieto finančné prostriedky odporúča poukázať do rozpočtovej kapitoly MV SR a následne zabezpečiť ich presun do rozpočtov dotknutých subjektov v čiastkach podľa verifikácie výdavkov na záchranné práce,“ ozrejmil rezort vnútra v predkladacej správe.

Vláda uvoľnila na úhradu výdavkov súvisiacich s povodňami vyše 1.103.604 eur

MV informovalo, že požiadavky obcí preverili, pričom boli verifikované územne príslušnými okresnými úradmi podľa zákona o civilnej ochrane obyvateľstva.

Financie prerozdelí rezort vnútra obciam v súvislosti s riešením mimoriadnych udalostí, ako napríklad veterná smršť v Terchovej, podmytie mosta v Liptovskej Porúbke, prívalové dažde v obciach Hucín, Kysucký Lieskovec, Dojč a Vinohrady nad Váhom. Finančný príspevok dostane aj mesto Vysoké Tatry v súvislosti so zosuvmi pôdy. Príspevok na výdavky za práce pri požiari bytového domu vláda poskytne mestu Poprad, obci Drňa za riešenia nedostatku pitnej vody, obci Hnúšťa za práce pri požiari a Vyšnej Vôli za práce pri zosuvoch pôdy.

Môže vás zaujímať

Čižnár dočasne pozastavil funkciu prokurátorovi z Threemy Palovičovi