Jednou vetou

Vláda v noci odvolala Kičuru, vymenovali nových štátnych tajomníkov

Predseda Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura počas brífingu po kontrole reálneho stavu štátnych hmotných rezerv. Bratislava, 22. marec 2020.

Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Štátnymi tajomníkmi na Ministerstve dopravy a výstavby SR sa stali Katarína Bruncková a Ján Marosz. Vláda zároveň odvolala predsedu Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru a jej dočasným riadením poverila Luciu Gocníkovú.

Štátnymi tajomníkmi na Ministerstve dopravy a výstavby SR (MDV) sa stali Katarína Bruncková a Ján Marosz. Rozhodla o tom vláda na rokovaní v pondelok neskoro večer na návrh ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala (nominant Sme rodina).

Marosz bol v minulom volebnom období poslancom Národnej rady SR a tieňovým ministrom dopravy za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Vláda Igora Matoviča (OĽaNO) v pondelok zároveň odvolala predsedu Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru a jej dočasným riadením poverila Luciu Gocníkovú.

Kabinet zároveň vymenoval za rezortného generálneho tajomníka služobného úradu Martina Janáčka namiesto Tibora Šimoniho. Predošlých štátnych tajomníkov na ministerstve dopravy Ladislavu Cengelovú (Smer-SD) a Petra Ďurčeka (SNS) odvolala ešte dosluhujúca vláda Petra Pellegriniho (Smer-SD) minulý týždeň 19. marca.

Vláda Igora Matoviča (OĽaNO) v pondelok zároveň odvolala predsedu Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru a jej dočasným riadením poverila Luciu Gocníkovú. Tento návrh predložil podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Generálnym tajomníkom služobného úradu Ministerstva hospodárstva SR sa stal Roman Achimský namiesto Viktora Lehotzkého.

Štátnym tajomníkom Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka sa stal doterajší poslanec Martin Fecko (OĽaNO). Generálnou tajomníčkou služobného úradu Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu je Antónia Mayerová, ktorá na tomto poste vymenila Jána Hrubého.

Môže vás zaujímať

Pellegrini má obavy, že sa špeciálnym prokurátorom stane Daniel Lipšic