Jednou vetou

Vo štvrtok bude verejné vypočutie kandidátov na predsedu SAA

Ministerstvo školstva

foto: TASR

Vo štvrtok (21. 2.) bude verejné vypočutie uchádzačov o funkciu predsedu Výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo (SAA). Pozýva naň odbornú i laickú verejnosť ministerstvo školstva. Vypočutie kandidátov bude vo štvrtok od 9.00 h v konferenčnej miestnosti Centra vedecko-technických informácií SR na Lamačskej ceste v Bratislave. Informoval rezort školstva.

O funkciu predsedu SAA sa namiesto piatich avizovaných kandidátov uchádzajú už len traja. Ide o Roberta Redhammera, Mareka Šmida a Juraja Sinaya. V programe verejného vypočutia má od 9.00 do 10.00 h vyčlenený čas Redhammer, od 10.00 do 11.00 h Šmid a od 11.30 do 12.30 h Sinay. Kandidáti predstavia svoj projekt rozvoja SAA, dostanú otázky výberovej komisie a verejnosti.

„Časť verejného vypočutia uchádzačov sa uskutoční v cudzom jazyku zvolenom uchádzačom (v anglickom jazyku alebo v nemeckom jazyku). Meno úspešného kandidáta bude zverejnené v najbližších dňoch,“ spresnilo ministerstvo.

Lubyovú podržala väčšina snemovne, zostáva ministerkou školstva

Slovenská akreditačná agentúra bude podľa zákona ako nezávislá verejnoprávna inštitúcia vykonávať dohľad nad postupmi vysokých škôl (VŠ). Bude tiež rozhodovať o žiadostiach VŠ, monitorovať kvalitu vzdelávania a spôsob, akým ho zlepšujú. „Rozhodovanie v súlade s novými štandardmi pre vysokoškolské vzdelávanie sa začne v roku 2020,“ dodal rezort.

Môže vás zaujímať

Slovensko podáva pomocnú ruku Ukrajine. Poskytne prístroje a testy