Jednou vetou

Vo veku 77 rokov zomrel čestný prezident DPO Jozef Minárik

Jozef Minárik

foto: dposr.sk

Vo veku 77 rokov zomrel čestný prezident Dobrovoľnej požiarnej ochrany (DPO) Slovenskej republiky Jozef Minárik, ktorý v rokoch 2002 - 2012 pôsobil ako prezident DPO. Informovali o tom na oficiálnej stránke DPO.

„Vo vysokých funkciách stál na čele dobrovoľného hasičstva v období jeho zásadných vnútroorganizačných i legislatívnych zmien, keď bolo treba nachádzať nielen východiská z kritickej ekonomickej situácie, ale i zakotviť a posilňovať zákonné postavenie hasičstva, udržať a rozvinúť jeho aktivity doma aj v medzinárodnom meradle v nových spoločenských pomeroch Československa, i samostatnej Slovenskej republiky,“ priblížila.

Deň D bol pred 75 rokmi. Na plážach Normandie bojovali aj Česi a Slováci

Minárik vykonával počas ôsmich volebných období volené hasičské funkcie a podľa slov DPO spoznal každodennosť hasičstva a zborov lepšie ako ktokoľvek iný. Osobitne dôležité poslanie splnil v úsilí o zachovanie hasičskej jednoty na začiatku 90. rokov, ako aj v rokoch postupnej transformácie DPO na občianske združenie.

Posledná rozlúčka so zosnulým sa podľa informácií DPO uskutoční dňa 11. júna 2019 o 13.30 h na cintoríne v Bratislave – Ružinove.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky