Jednou vetou

PRIESKUM: Prejavili by sa hádky o ústavný súd na preferenciách? Takto by ste volili

Ako by dopadli politické strany v najnovšom prieskume?

autorská koláž hlavne.sk

Kto by vyťažil z krízy okolo ústavného súdu najviac? Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v prvej polovici februára, so ziskom 22,4 percenta hlasov by v nich zvíťazila strana Smer-SD. Na druhej priečke by sa umiestnila SaS (14,8 percenta) a na tretej Sme rodina (10,9 percenta). Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry Ako, ktorý sa uskutočnil od 8. do 12. februára 2019 na vzorke 1000 respondentov.

Boj o palác naberá na obrátkach. Šefčovič stále vedie, ale Mistríka už dobieha Čaputová.

aktualizované: 13:33

Štvrté miesto v prieskume patrí hnutiu OĽaNO (10,1 percenta), nasledujú ĽSNS (9,5 percenta), SNS (osem percent), koalícia Spolu a Progresívne Slovensko (7,5 percenta), Most-Híd (6,3 percenta) a KDH (6,1 percenta).

Pred bránami parlamentu by skončili SMK (3,3 percenta), Národná koalícia (0,5 percenta), Strana zelených Slovenska (0,4 percenta) aj KSS (0,2 percenta).

Sviatok zaľúbených: Takto ho trávia prezidentskí kandidáti.

Ak by voľby dopadli takto, Smer-SD by v parlamente obsadil 35 mandátov, SaS 23, Sme rodina 17, OĽaNO 16, ĽSNS 15, SNS 13, koalícia Spolu a PS 11, Most-Híd a KDH po desať.

Otázka pre respondentov znela: „Ak by sa parlamentné voľby do NR SR konali najbližší víkend, ktorej politickej strane by ste dali váš hlas? Prečítam vám ich v náhodnom poradí“. Deväť percent opýtaných deklarovalo, že by určite nešli voliť, 16,7 percenta nevedelo, koho by teraz volili a 0,7 percenta odmietlo prezradiť, koho by volili.

PRIESKUM: Vieme, ako by Slovensko volilo v januári. Čo poviete na tieto výsledky?

Môže vás zaujímať

Štatistický úrad spracuje výsledky volieb v 50 pracoviskách s takmer 1 600 ľuďmi