Jednou vetou

Vodiči si musia dávať pozor na silný nárazový vietor i snehové jazyky

Ilustračná foto

Foto: TASR

Všetky sledované úseky ciest, diaľnic, rýchlostných komunikácií a horských priechodov na Slovensku sú momentálne zjazdné. Vodiči by si však mali dávať pozor na silný nárazový vietor v okolí Jelšavy, Rimavskej Soboty a Tornale. Na ceste II/543 Hniezdne - Červený Kláštor je zľadovatený sneh. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) prostredníctvom svojho webu zjazdnost.sk.

Snehové jazyky sa podľa cestárov tvoria v oblasti Záborského, Nižnej Šebastovej a na ceste I/66 – horský priechod Besník. Pre vozidlá nad desať metrov sú po celú zimnú sezónu uzavreté horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), Šútovce (cesta III/1774). Horský priechod Skýcov (II/511) je uzavretý pre vozidlá nad 3,5 tony.

SHMÚ: Varuje pred vetrom a snehovými závejmi na strednom a východnom Slovensku

Cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie a III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) i cesta II/576 – Herlianske Sedlo sú uzavreté pre všetku dopravu. Cesty sú tam v zime neudržiavané.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky