Jednou vetou

VIDEO: Vodičov čaká náročnejšie obdobie na cestách. TOTO radí polícia!

O tom, ako na zimu pripravíte svoje vozidlo informovala Polícia Slovenskej republiky už aj na svojom Facebooku

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Šmykľavé cesty, dážď, poľadovica či sneh. Slovenských vodičov čakajú v najbližších mesiacoch a najmä v severnejších okresoch cestné nočné mory, ktoré sú častou príčinou mnohých vážnych dopravných nehôd, zranení či dokonca úmrtí. Prečítajte si, čo vodičom radí polícia!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Každé ročné obdobie so sebou na cestách prináša určité riziká aj z pohľadu polície, špecifickou je práve jeseň a zima. Pre jeseň sú typickým znakom častý dážď, hmly, neskoršie svitanie a skorší západ slnka. K týmto faktorom sa pridáva aj zhustenie premávky,  informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Jeseň je tu a prináša pranostiky: Poznáte tie najznámejšie?

Pre motoristov by malo byť prirodzené ubrať nohu z plynu a najmä na mokrej vozovke dodržiavať väčšie rozostupy medzi vozidlami. Brzdná dráha sa totiž predlžuje a aj menšia kolízia, či dokonca poškodenie vozidla isto nepoteší nikoho, vysvetlila Bárdyová.

FOTO: Chceli si poklábosiť? Známi herci si vybehli na kus reči!

Podľa jej slov si musia vodiči dať pozor najmä na blato na cestách v súvislosti s jesennými poľnohospodárskymi prácami, či opadané vlhké lístie, ktoré zvyšuje nebezpečenstvo šmyku. Vodiči by však podľa polície mali myslieť aj na prípravu samotného vozidla.

Čas na jesenný výlet? Tieto miesta v Európe musíte navštíviť!

O tom, ako na zimu pripravíte svoje vozidlo informovala Polícia Slovenskej republiky už aj na svojom Facebooku. Kontrolu auta by ste podľa Automobilových opravovní Ministerstva vnútra mali nechať na odborníkov.

Strašidelná Bratislava: Z týchto 3 miest vám bude behať mráz po chrbte

Tí ( odborníci, pozn. redakcie ) skontrolujú brzdy, podvozok, ostrekovače, stierače, akumulátor, chladiacu kvapalinu a osvetlenie vozidla, informoval pracovník opravovní. Opotrebovanosť pneumatík môžete zistiť pomocou dvojeurovej mince a do ostrekovačov si nesmiete zabudnúť naliať zimnú zmes.

Slováci pre dobrú vec: Študentovi vyzbierali čarovnú sumu!

VIDEO ( kliknite na náhľad ):

SERVIS AUTA PRED ZIMOU

ZIMA SA BLÍŽI: AKO PRIPRAVIŤ SVOJE AUTO?Jesenné obdobie je v plnom prúde a za dverami je už zima. Podceňovať zimné obdobie sa neoplatí. Odkladať prípravu auta na poslednú chvíľu tiež nie. Sneh a ľad môžu prísť zo dňa na deň.Myslite na to, že auto pripravené na zimu môže raz zachrániť život vám aj vašim blízkym.Viac info v našom videu.Za spoluprácu ďakujeme Automobilovým opravovniam Ministerstvo vnútra SR

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Štvrtok 31. októbra 2019

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší