Jednou vetou

PRIESKUM: Vieme, ako by Slovensko volilo v januári. Čo poviete na tieto výsledky?

Ako by dopadli politické strany v najnovšom prieskume?

autorská koláž hlavne.sk

Súčasnej trojkoalícii by chýbali hlasy, pravica by mala rovnaký problém. Ak by sa parlamentné voľby konali v januári, vyhral by ich opäť Smer-SD so ziskom 22,5 percenta hlasov. V Národnej rady SR by tak obsadil 40 kresiel. Koľko kresiel by získali ďalšie strany? Pozrite sa na to nižšie v podrobnom grafe:

Voľby prezidenta? Čistá lotéria, čakajú nás horúce mesiace

Súčasná koalícia s otáznikom

Na druhom mieste by skončila SaS, ktorej by volebný výsledok 12,3 percenta priniesol 22 mandátov, a na treťom hnutie Sme rodina s 19 stoličkami za 10,4 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý na vzorke 1013 respondentov uskutočnila agentúra Focus v dňoch 16. – 23. januára. Podľa výsledkov by sa do parlamentu dostalo spolu osem strán.

Reč tela Maroša Šefčoviča. Čo sa mu nepodarilo skryť?

Štvrté by skončilo OĽaNO-NOVA, ktorému by dalo hlas desať percent opýtaných, čo by znamenalo 18 poslaneckých mandátov.

Pravica to nemá isté, extrémisti neklesajú

Nasleduje Kotleba – ĽSNS s 8,4 percenta hlasov a 15 kreslami. SNS so ziskom ôsmich percent by dostala 14 stoličiek a KDH, ktoré by volilo sedem percent opýtaných, by malo 12 mandátov. Poslednou stranou, ktorá by sa dostala do parlamentu, by bol Most-Híd. Hlas by mu odovzdalo 5,8 percenta ľudí, čo by znamenalo zisk desiatich mandátov.

Stále nemá strápňovania dosť. Danko sa ku svojej kandidatúre plánuje vyjadriť…

Pred bránami parlamentu by zostalo Progresívne Slovensko, ktoré by podľa prieskumu volilo 4,9 percenta opýtaných. SPOLU – Občianska demokracia by volilo 3,5 percenta respondentov a SMK-MKP by si vybralo 3,4 percenta opýtaných. Nad hranicou jedného percenta podpory by bolo SZS s 1,6 percenta a KSS s 1,5 percenta. Ostatné strany by nezískali ani percento hlasov.

Saková ide nakupovať. Ministerstvo potrebuje elektroniku za milióny eur

Agentúra pri prieskume postupovala tak, že respondentom predložila zoznam s názvami politických strán, hnutí a ich skratkami, kde si mohli vybrať aj možnosť „iná strana“. Ľudí sa pýtali, ktorej strane alebo hnutiu by dali svoj hlas. Z prieskumu tiež vyplynulo, že voliť by nešlo 12 percent opýtaných, nevedelo odpovedať 14,8 percenta a ostatných 73,2 percenta respondentov rozdelilo stranám uvedené preferencie.

Seknú Pellegrini a Danko s politikou? Takto by sa mohli živiť v pohode ďalej

Pozrite si graf, ako by dopadli parlamentné voľby v januári:

infografika: Michal Psota, hlavne.sk | zdroj: Agentúra FOCUS

 

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky