Jednou vetou

Voľby by v novembri vyhral Smer-SD, nasledujú SaS a OĽaNO

Premiér Robert Fico.

Foto: TASR

Ak by sa parlamentné voľby konali v novembri, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 25 percent. Druhá by skončila SaS, ktorú by volilo 14,5 percenta opýtaných a tretie OĽaNO s desiatimi percentami hlasov.

Do parlamentu by sa nedostal Most-Híd, podľa prieskumu by ho volilo 4,5 percenta respondentov. Vyplýva to z volebného modelu, ktorý vypracovala agentúra Median SK.

Štvrtá by skončila SNS, ktorej by hlas odovzdalo deväť percent opýtaných, za nimi nasleduje zhodne hnutie Sme rodina a ĽSNS, ktoré by získali osem percent. Ako posledné, ktoré by sa dostalo do parlamentu, by podľa prieskumu bolo hnutie KDH so ziskom siedmich percent.

Prieskum cien: Za zemiaky na šalát zaplatíte o 130 percent viac

Do parlamentu by sa nedostali Most-Híd, získal by 4,5 percenta, SMK (štyri percentá), Spolu – občianska demokracia (3,5 percenta), Progresívne Slovensko (3,5 percenta). Inú stranu by volili 2,5 percentá opýtaných.

Účasť v hypotetických voľbách do Národnej rady SR avizuje podľa prieskumu 54 percent respondentov.

Prieskum AKO: Prezidentské voľby by vyhral Mistrík pred Harabinom a Bugárom

Prieskum robila spoločnosť Median SK bez zadávateľa na reprezentatívnej vzorke 1020 respondentov v čase od 5. novembra do 27. novembra. Väčšinu dát zbierala metódou osobných rozhovorov, časť dát získala tak, že respondenti samostatne vyplnili webdotazník.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky