Jednou vetou

Voľby prebiehajú v pokoji, no policajti sú pripravení zasiahnuť

Ilustračné foto

foto: TASR

Komunálne voľby prebiehajú v pokoji, policajti zatiaľ nezaznamenali narušenie a sú pripravení zasiahnuť. Potvrdila to hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

„Voľby prebiehajú v pokoji, nezaznamenali sme narušenie, policajti sú od skorého rána v teréne a ostanú až do konca volieb. Sú pripravení zasiahnuť v prípade, že si to aktuálna situácia vyžiada,” informovala Baloghová.

Pripravenosť polície už pred voľbami deklaroval viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka. Na regulárnosť a pokojný priebeh volieb dohliada zvýšený počet policajných hliadok. Polícia dohliada aj na sídla okrskových, okresných a mestských volebných komisií, tiež na sídlo Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

Pacienti z nemocnice chceli voliť mimo svojho okrsku, bolo to neúspešne

Okrem motorizovaných jednotiek dohliadajú na verejný poriadok i pešie hliadky, v teréne sú aj príslušníci kriminálnej polície.

Nových starostov, primátorov a komunálnych poslancov si v sobotu volia obyvatelia v takmer 3000 mestách a obciach. Otvorených je viac ako 6000 volebných miestností. Zatvoria sa o 22.00 h. Potom sa začne sčítavanie hlasov. Priebežné neoficiálne výsledky bude zverejňovať Štatistický úrad SR na webstránke www.volbysr.sk. Oficiálne výsledky oznámi Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán v nedeľu 11. novembra.

Môže vás zaujímať

Donald Trump sa nakazil koronavírusom