Jednou vetou

Voliť prichádzajú ľudia v Dlhom nad Cirochou najmä ráno

Ilustračný záber

foto: TASR/AP

Do volebnej miestnosti prichádzajú obyvatelia obce Dlhé nad Cirochou v Sninskom okrese najmä ráno, a to po návšteve kostola i obchodu. Zhodli sa na tom členovia miestnej volebnej komisie.

Podľa nich sú komunálne voľby pre miestnych najzaujímavejšie, zúčastňuje sa na nich najviac ľudí. Z 1900 obyvateľov môže k urnám pristúpiť 1596. Najmladší volič má 18 rokov, najstarší 96. O starostovskú stoličku tu má záujem len súčasná hlava obce. Poslancami sa chce stať 15 kandidátov, občania si ich zvolia deväť.

Odvoliť prišla aj 34-ročná Zuzana Poľačková. „Myslím si, že tí poslanci alebo starosta dokážu ovplyvniť môj život v tejto dedine. Človek zvažuje tie mená, skúsenosti, čo pre nás dokážu spraviť, alebo aké majú možnosti,“ uviedla s tým, že voliť chodieva pravidelne.

V Záhorskej Vsi majú o voľby obyvatelia záujem

Do volebnej miestnosti prišiel aj Daniel Zelman (60), ktorý pochádza z českého Kolína. V Dlhom na Cirochou býva takmer dva a pol roka so svojou priateľkou, ktorá odtiaľ pochádza. „Cítim sa ako súčasť tejto komunity, i keď po východniarsky neviem tak, ako by som mal,“ povedal. Voliť sa rozhodol pre to, aby obec zastupoval niekto, kto pre ňu niečo urobí.

V okrese Snina môžu občania okrem mesta k urnám pristúpiť aj v 33 obciach. Len jedného kandidáta na post starostu majú v 14 z nich.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky