Jednou vetou

Súd rozhodol: Väzba pre všetkých štyroch obvinených z vraždy J. Kuciaka

Na snímke polícia privádza jedného z obvinených

foto: TASR

Všetci štyria obvinení v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej - Tomáš Sz., Miroslav M., Zoltán A. a Alena Zs. idú do väzby. Rozhodol o tom v nedeľu sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica. Tlmočníčka Alena Zs. má byť podľa medializovaných informácií objednávateľkou tohto trestného činu. Prokurátor sa k tomu nevyjadril.

Aktualizované 18.45

Do väzby sudca poslal obvinených preto, aby nemohli utiecť, pokračovať v trestnej činnosti, alebo ovplyvňovať svedkov. Traja obvinení podali sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať v najbližších dňoch Najvyšší súd SR. Nepodal ju iba Zoltán A. Rozhodovanie o väzbe trvalo štyri hodiny, obvinených po skončení postupne odvádzali preč.

Práve sa deje: Špecializovaný súd rozhoduje o väzbe štyroch obvinených z vraždy J.Kuciaka a M.Kušnírovej

Štvoricu polícia obvinila po tom, ako tento týždeň zasahovala v Kolárove a Komárne. Troch mužov po vypočutí obvinili za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy. Alenu Zs. obvinili za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy formou účastníctva.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) zavraždenie oboch mladých ľudí výstrelmi z pištole kalibru 9 mm, ku ktorému došlo 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači, má súvisieť s Kuciakovou prácou novinára.

Saková: Polícia a prokuratúra spravili kus dobrej práce

Môže vás zaujímať

Video, ktoré má kompromitovať Kisku, stále vyšetruje polícia