Jednou vetou

Vstupu vojakov do polovojenských organizácií zabráni nová právna úprava

Ilustračné foto

foto: TASR

Profesionálnym vojakom má pri vstupe do rôznych polomilitantných organizácií zabrániť etický kódex profesionálneho vojaka, a tiež pripravované právne úpravy. Povedal minister obrany Peter Gajdoš (SNS).

Avizoval, že do novely zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov chce zahrnúť aj paragraf, ktorý by riešil túto problematiku.

Lajčákova demisia ešte nie je dokonaná, povedal Bugár

„Aj takýmto spôsobom chceme zabrániť, aby profesionálni vojaci aj v rámci osobného voľna cvičili polomilitantov, alebo iných ozbrojencov,“ ozrejmil.

Používanie zbraní a taktík Ozbrojených síl (OS) SR v podobných organizáciách, ako sú napríklad Slovenskí branci, nemôže ministerstvo dopustiť, tvrdí šéf rezortu. Podľa neho by tak mohlo dôjsť aj k strate dôvery občanov v ozbrojené sily.

Poznamenal, že niektorí profesionálni vojaci sa netaja tým, že sú aj členmi podobných skupín, pričom v nich využívajú poznatky nadobudnuté v ozbrojených silách.

Danko: Keby Fico neprijal osobné rozhodnutie, nesporne by boli voľby

„To znamená spôsobilosť cvičiť, riadiť a používať metodiky zneužívajú aj napríklad v prospech Slovenských brancov,“ ozrejmil minister.

Doplnil, že používanie zbraní, ale aj taktík OS SR polovojenskými skupinami, môže byť nebezpečné.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky