Jednou vetou

Vulgárny Galko: Mihál je obyčajný zakomplexovaný kariérista

Zľava: Ľubomír Galko a Jozef Mihál

foto: TASR, koláž hlavne.sk

Nevie to rozdýchať? Krátko po tom, ako v pondelok na tlačovej konferencii Richard Sulík potvrdil návrat Jozefa Mihála do strany Sloboda a Solidarita (SaS), pustil sa do neho Ľubomír Galko. Ten o podobnom kroku môže totiž len snívať, keďže po voľbách v parlamente skončil.

Jeden dostal šancu na návrat, druhý svoj totálny prepadák vo voľbách zrejme nevie predýchať. Ľubomír Galko a Jozef Mihál sú po voľbách mimo parlamentu, kedže Demokratická strana (Galko) ani koalícia PS/SPOLU (Mihál) sa nedostali po voľbách do parlamentu. No druhý z nich sa ako tak najnovšie zachránil a podľa kuloárov by sa mu mohol ujsť aj výhodný exekutívny flek vo vláde Igora Matoviča. Od pondelka sa v médiách skloňuje najčastejšie post šéfa Sociálnej poisťovne, samotný Mihál pre médiá v pondelok reagoval, že o žiadne posty nemá záujem a mal to byť práve Sulík, kto ho ťahal naspäť do SaS.

Prečítajte si: Bude Mihál za Pentu v koalícii?  

Len pár hodín po tom, ako Jozef Mihál avizoval návrat ku liberálom Richarda Sulíka a SaS sa do svojho kedysi bývalého kolegu v tej istej strane tvrdo pustil Ľubomír Galko.

Galko o Mihálovi: Je to zakomplexovaný trtko

„Vidím, že Jozef Mihal sa opäť správa, s prepáčením, ako obyčajný cholerický zakomplexovaný trtko, ktorý si zasa berie do svojich naničhodných úst moje meno, aby zakryl svoj nehodný čin,“ napísal na sociálnej sieti Galko, ktorý statusom reagoval na Mihálov rozhovor v týždenníku .týždeň .V ňom totiž Mihál opisuje Galkove zákulisné stranícke metódy, ktoré mal mocensky používať nielen v SaS, ale aj nedávno v Demokratickej strane, s ktorou sa chcel zachrániť a opäť dostať do parlamentu spolu aj s ďalšími odídencami od Sulíka.

Galko si na Mihálovi doslova zgustol. „Jozefa pokladám za obyčajného oportunistického kariéristu. V preklade sa jedná o bezzásadovú predajnú osobu bez chrbtovej kosti, ktorá sa ulakomila na verejné peniaze, ktoré jej budú plynúť z verejnej funkcie, ktorú má už teraz sľúbenú, len je ešte skoro ju komunikovať. Môj odhad je, že to bude niekde medzi 4 až 5.000 eur mesačne, vo veľmi krátkej dobe sa to ukáže,“ píše Galko na facebooku a podľa neho sa Mihál bude venovať viac svojím prednáškam, ako výkonu funkcie. „Avšak tú funkciu Mihál potrebuje, lebo nebol zvolený za poslanca a ten príjem od štátu bude stabilný, slušný a zároveň mu bude táto jeho funkcia naháňať klientov na jeho súkromný biznis. Robil to tak vždy, odkedy ho poznám,“ uviedol Galko, ktorého slová môžu niekomu pripomínať až obrovskú zatrpknutosť, či hnev z vlastného neúspechu.

Richard Sulík víta Jozefa Mihála späť v SaS, Bratislava 9. 3. 2020 | Foto:Facebook

 

„Takže, milý Jožko, odkaz pre teba. Nesprávaj sa, s prepáčením, ako debil, užívaj si svoje peniaze a mňa nerieš. Ak si nervózny z nejakých následných hejtov na tvoje včerajšie verejne prostituovanie a submisívne a miestami až tragicko-komické lezenie niekomu, komu si nemohol kedysi v minulosti prísť na meno, do jeho zadnice, a to všetko v priamom prenose pred kamerami, vedz, že obracanie pozornosti smerom na mňa ani nikde inde ti nepomôže. Ak to nevieš vydržať a si nervný, namoč si toaletný papier a postupne ho trhaj, to by ti mohlo pomôcť,“ píše v závere Galko v statuse, ktorý nateraz v parlamente skončil.

V rokoch 2010 – 2012 vo vláde Ivety Radičovej boli Galko aj Mihál ministrami. Jozef Mihál šéfoval rezortu práce a Ľubomír Galko obrane, ktorej sa zhostil aj napriek výhradám vtedajšieho prezidenta Ivana Gašparoviča pri menovaní do funkcie. Malo ísť najmä o neskúsenosť s rezortom, keďže Galko pôsobil v sieti hypermarketov a druhým dôvodom mala byť neznalosť svetového jazyka – tú sa mal narýchlo učiť na prázdninovom kurze na Malte. Zo strategického a silového rezortu sa napokon pre medializovaný škandál okolo údajného odpočúvania novinárov musel rýchlo poberať preč.

Jozef Mihál odišiel zo SaS začiatkom roka 2017 a s Miroslavom Beblavým založili stranu SPOLU – občianska demokracia. Galko odišiel od Sulíka na jeseň 2019 po mimoriadnom kongrese strany. Verejným tajomstvom boli dlhšie nezhody a údajné intrigy v strane. Krátko po odchode zo SaS oznámila skupina poslancov na čele s Galkom vstup do Demokratickej strany, aby sa pokúsili znovu dostať do parlamentu.

V parlamentných voľbách získala Demokratická voľba mizerných 0,14 % a koalícia PS/SPOLU 6,96 %, čo však nestačilo na prekročenie brán parlamentu, keďže ako koalícia potrebovali získať aspoň 7%.

Už som sa nechcel vyjadrovať, ale tu vidím, že Jozef Mihal sa opäť správa, s prepáčením, ako obyčajný cholerický…

Uverejnil používateľ Ľubomír Galko Utorok 10. marca 2020

 

EXKLUZÍVNE. Starosta Kostolišťa: Niektorí pre Koronavírus radšej ani z domu nevychádzajú

Môže vás zaujímať

DRUCKER: Minister Krajčí je nám na nič a mal by hodiť uterák do ringu