Jednou vetou

Vybavenie policajných laboratórií má vyjsť na viac ako pol milióna eur

Minister vnútra Roman Mikulec

autorská koláž hlavne.sk, Foto: MV SR

Ministerstvo vnútra vyhlásilo verejné obstarávanie na takzvané špeciálne forenzné komparátory pre potreby policajných laboratórií. Ako sa ďalej uvádza na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), celkové náklady na zabezpečenie viacerých druhov laboratórneho vybavenia odhadujú na 581 784 eur bez DPH.

Rezort má v úmysle zabezpečiť napríklad vybavenie pre digitálnu daktyloskopickú komparáciu. „Predmetom zákazky je dodanie zostavy na digitálnu komparáciu daktyloskopických stôp a daktyloskopických odtlačkov prstov a dlaní (daktyloskopický digitálny komparátor) s riadiacou jednotkou,” uvádza ministerstvo s tým, že chce zadovážiť štyri takéto sady. Ďalšou položkou obstarávania sú zase laboratórne prístroje pre balistickú identifikáciu. Konkrétne ide o tri kusy komparačných mikroskopov pre analýzu balistických stôp, šesť kusov stereomikroskopov pre analýzu balistických stôp a tri kusy takzvaných videoendoskopov s príslušenstvom. Súčasťou obstarávania je aj dodanie takzvanej superprojekčnej zostavy na priestorovú antropologickú analýzu.

Zariadenia má podľa rezortu vnútra využívať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru na pracoviskách v Bratislave, Slovenskej Ľupči a v Košiciach. Záujemcovia o dodanie vybavenia môžu ministerstvu predkladať ponuky do 2. septembra. Kritériom vyhodnocovania ponúk má byť najvýhodnejšia cena. „Predmet zákazky bude spolufinancovaný Európskou úniou z Fondu pre vnútornú bezpečnosť,” dodalo ministerstvo vnútra.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky