Jednou vetou

Vymenuje Čaputová Sulíka za video s Kočnerom?  

Prezidentka Zuzana Čaputová može mať problém s Richardom Sulíkom kvôli kontaktom s Marianom Kočnerom

autorská koláž hlavne.sk, Foto: archívne/TASR

Budúci predseda vlády a zároveň najväčší kritik smeráckej vlády, Kočnera a mafie Igor Matovič navrhne prezidentke Zuzana Čaputovej závadovú osobu.  Je ňou predseda SaS Richard Sulík, ktorý má byť v novom kabinete ministrom hospodárstva. Bývalému prezidentovi Andrejovi Kiskovi stačila na nevymenovanie Jozefa Ráža ml. do ministerskej funkcie pred dvomi rokmi obyčajná fotografia s Robertom Kaliňáka. Sulík má väčší problém. Video s obžalovaným Mariánom Kočnerom, ktoré zachytáva dvojicu ako dohadujú voľbu generálneho prokurátora. Hlava štátu prejde dôležitou skúškou. Ukáže sa ako vážne to myslí s bojom za slušný štát.

Sú reči o boji s mafiou len prázdnymi vyhláseniami, alebo ich Igor Matovič myslí naozaj vážne? Čo to už naznačuje jeho postoj k Borisovi Kollárovi, ktorý napriek minulosti s mafiánmi, Matovičovi na poste budúceho predsedu parlamentu neprekáža.

Fotky s mafiánmi, obscénna komunikácia s chovankyňou z resocializačného zariadenia, kontakt s obžalovanou Alenou Zsuszovou – tieto komplikácie zdá sa nepredstavujú pre Matoviča žiadny problém.

FOTO: Dusno hneď po voľbách. Takto ste špeciálneho prokurátora ešte nevideli

Na Kollára nemá dosah

Kým pri Kollárovi je prezidentka Zuzana Čaputová mimo hry, pretože ho bude voliť parlament, zasiahnuť môže v prípade menovania budúcich členov vlády. Osud Richarda Sulíka je tak v rukách dvoch ľudí, Igora Matoviča, ktorý predloží hlave štátu návrh zloženia nového kabinetu a Zuzany Čaputovej, ktorá môže takúto zostavu kvôli Sulíkovi odmietnuť.

Pripomeňme, že bývalý prezident Andrej Kiska v marci 2018 nevymenoval vládu Petra Pellegriniho, pretože mu prekážala nominácia Jozefa Ráža mladšieho na post ministra vnútra z dôvodu, že sa v médiách objavila fotografia z oslavy 40. narodenín Roberta Kaliňáka, na ktorej bol aj Ráž.

V krúžkoch na fotografii Robert Kaliňák a Jozef Ráž ml. | foto: Facebook Peter Pellegrini

Ticho okolo Sulíka

Pár mesiacov pred poslednými parlamentnými voľbami Richard Sulík stiahol z kandidátky kvôli kontaktom s Kočnerom bývalého riaditeľa TV Markíza Václava Miku. O Sulíkovi je aktuálne tajomne ticho. K jeho osobe vo vláde doteraz nikto nič nenamietal.

Richard Sulík na raňajkách u Mariana Kočnera (vľavo) v roku 2010 | foto: YouTube

 

Obrátili sme sa preto na Igora Matoviča a aj prezidentku Zuzanu Čaputovú. Z kancelárie prezidentky ani od Igora Matoviča sme však žiadnu odpoveď nedostali. Matovič na nominácii Sulíka kvôli kontaktu s Kočnerom zatiaľ nič nezmenil. Sulíkova budúcnosť ostáva na prezidentke Čaputovej, ktorá zároveň verejnosti ukáže svoju nadstraníckosť a morálku.

VIDEO: Sulík zotrel Kollárovho experta ako malého chlapca. To nemyslíte vážne, smial sa

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky