Jednou vetou

Vyšetrovanie vraždy Remiáša aj po 23 rokoch pokračuje

Pamätný kríž Róberta Remiáša

foto: TASR

Vyšetrovanie vraždy Róberta Remiáša pokračuje aj po 23 rokoch. V súčasnosti nie je obvinená žiadna konkrétna osoba.

„V rámci vyšetrovania neboli doposiaľ zistené také skutočnosti, ktoré by odôvodňovali vzniesť obvinenie konkrétnej osobe,“ povedala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Polícia podľa jej slov naďalej robí úkony v rámci vyšetrovania a operatívno-pátracej činnosti. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie však v súčasnosti nechcela poskytnúť ďalšie informácie, aby nedošlo k jeho zmareniu alebo sťaženiu objasnenia.

V prípade vraždy Remiáša preveruje polícia určitý okruh informácií

V minulosti bolo v tomto prípade vznesené obvinenie Imrichovi O., Jozefovi R. a Ing. Ivanovi L. Ako ďalej Baloghová ozrejmila, 6. septembra 2004 vylúčili obvinených Imricha O. a Jozefa R. na samostatné konanie. Na základe rozhodnutia prokurátorky Krajskej prokuratúry Bratislava bolo napokon 6. septembra 2006 zastavené trestné stíhanie voči obom osobám.

„Vo vzťahu k obvinenému Ing. Ivanovi L. bolo trestné stíhanie zastavené rozhodnutím špeciálneho prokurátora zo dňa 21. 9. 2006,“ doplnila.

Vyšetrovanie vraždy R. Remiáša pokračuje, obvinenia zatiaľ nepadli

Vyšetrovateľ Policajného zboru vydal 8. februára minulého roka uznesenie, ktorým pokračuje v prerušenom trestnom stíhaní v prípade smrti Remiáša z apríla 1996. Na vydanie tohto rozhodnutia dal písomný pokyn prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave.

Remiáš zomrel pri výbuchu svojho auta 29. apríla 1996 v Bratislave na križovatke ulíc Botanická, Karloveská a Devínska cesta. Muž bol spojkou s bývalým príslušníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý vypovedal, že na zavlečení syna vtedajšieho prezidenta SR Michala Kováča sa podieľala tajná služba.

Môže vás zaujímať

KORONAVÍRUS: Rezort vnútra pripravuje plán na druhú vlnu pandémie