NAKA obvinila pracovníčku banky z korupcie

Ilustračná foto

koláž: Hlavne.sk

38-ročná zamestnankyňa banky si vypýtala 13-tisíc eur za bezproblémové schválenie úveru. Namiesto úplatku ju ale čaká väzenie.

Presne pred rokom v marci 2017 sprostredkovateľ zaoberajúci sa poskytovaním služieb v oblasti finančníctva riešil úver pre svojho klienta. Obrátil sa štandardne na jednu z bánk, kde o možnostiach úveru hovoril s produktovou manažérkou. Tá ho mala ubezpečiť, že schválenie úveru vie zabezpečiť, pretože má dobré vzťahy s kolegami.

Ohľadom úveru sa preto v banke stretli opäť v máji 2017. Na tomto stretnutí už ale mala zamestnankyňa banky požadovať úplatok vo výške tri percentá z úveru. Mala to odôvodňovať tým, že ide o stredne ťažký prípad, ktorý nie je jednoduché vybaviť a za kladné vybavenie sa musí vyrovnať aj na vyšších úrovniach banky. Úplatok mal tiež zabezpečiť bezproblémovú spoluprácu pri schvaľovaní a poskytovaní úverov v budúcnosti. Išlo presne o 13.320,- eur.

Jej budúcnosť však NAKA videla inak. Koncom januára tohto roku mal už vyšetrovateľ dostatok zákonných podkladov na to, aby mohol vo veci začať trestné stíhanie. V utorok ( 20. marca ) policajti pracovníčku banky zadržali a vypočuli. Následne ju vyšetrovateľ obvinil z nepriamej korupcie a opäť vypočul, tentoraz aj s právami obvinenej osoby. V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody až na tri roky. Stíhaná je na slobode.

zdroj: Polícia SR

Môže vás zaujímať

V porovnaní so stranou Za ľudí sú PS-SPOLU starí politici, uviedol Hrabko