Jednou vetou

Výsledok sa bude odvíjať od volebnej účasti, vyhlásil Šefčovič

Kandidát na prezidenta SR Maroš Šefčovič vhadzuje obálku s hlasovacím lístkom do volebnej schránky počas 2. kola prezidentských volieb 30. marca 2019 v Bratislave

foto: TASR - Pavel Neubauer

Definitívny výsledok prezidentských volieb bude závisieť od volebnej účasti na sobotňajšom druhom kole. Prezidentský kandidát Maroš Šefčovič to uviedol pred médiami krátko po tom, ako spolu s rodinou odvolil v priestoroch Základnej školy Alexandra Dubčeka na bratislavských Dlhých dieloch.

„Vyššia volebná účasť znamená aj vyššiu legitimitu zvoleného prezidenta,“ povedal. Verí, že v sobotu sa bude hovoriť o vysokej volebnej účasti nielen v Bratislavskom kraji, ale aj na strednom a východnom Slovensku.

ONLINE: Druhé kolo prezidentských volieb je tu

Podobne ako v prvom kole, aj teraz pozve svoju rodinu na slávnostný obed. Popoludnie bude chcieť využiť na prechádzku a profitovať tak z pekného jarného dňa.

Volebné miestnosti v sobotňajšom druhom kole volieb prezidenta SR sú otvorené od 7. do 22. h. Volebné právo má viac ako 4,45 milióna občanov žijúcich na Slovensku a v zahraničí. Svojimi hlasmi zvolia v poradí piateho prezidenta novodobej SR.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky