Jednou vetou

Vyučovanie ruší aj ďalšia škola v hlavnom meste

Ilustračné foto

TASR

V Bratislave prerušuje vyučovanie v súvislosti s novým vírusom Covid-19 ďalšia škola. Chodili do nej deti z rodiny, ktorá žije v susednom Rakúsku a u ktorej sa potvrdil koronavírus. Cambridge International School v bratislavskom Starom Meste bude predbežne zatvorená od pondelka 9. marca až do 22. marca.

 

„Vedenie školy oznamuje rodičom, študentom a zamestnancom, že v súlade s pokynmi Regionálneho úradu zdravotníctva v Bratislave v súvislosti s výskytom koronavírusu Covid-19 u rodinného príslušníka detí navštevujúcich naše školské zariadenie je z dôvodu karanténnych opatrení s okamžitou platnosťou prerušený výchovno-vzdelávací proces na našej škole od 9. marca do 22. marca 2020,“ uvádza sa v stanovisku školy, ktoré má agentúra SITA k dispozícii.

Pre hrozbu koronavírusu prerušia výučbu Univerzita Komenského aj Slovenská technická univerzita

Cambridge International School v nedeľu 8. marca večer zaslala rodičom doplňujúce informácie z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave (RÚVZ). V správe uviedla, že uložené obmedzujúce opatrenie bolo prijaté v záujme ochrany zdravia žiakov pri ich vzájomnom kontakte v škole, pričom to neznamená, že majú obmedzené činnosti v rámci rodiny. „Aktivity, ktoré má rodina naplánované, nie sú v rozpore s nariadeným opatrením, pokiaľ sú deti zdravé. Obmedzujúce opatrenia sa týkajú len spoločných aktivít detí v školskom a predškolskom zariadení,“ informovala škola.

Podľa vedenia školy je málo pravdepodobné, že by boli žiaci v kontakte s infikovanými spolužiakmi, ktorí neprejavovali príznaky ochorenia, no šírili by vírus. Argumentujú tým, že prvé príznaky ochorenia u detí sa mali objaviť až 3. marca a 5. marca. „Aj napriek tomu RÚVZ Bratislava prerušil školské aktivity na základe princípu predbežnej opatrnosti,“ dodávajú.

Na Slovensku je nateraz potvrdených spolu 5 prípadov Slovákov nakazených koronavírusom, 491 vzoriek je negatívnych.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave v súvislosti s potvrdenými troma prípadmi ochorenia Covid-19 v Bratislavskom kraji pracuje v pohotovostnom režime. Zabezpečuje tiež všetky potrebné preventívne opatrenia s dôrazom na maximálnu ochranu ľudí a elimináciu rizika šírenia ochorenia. Národné referenčné centrum pre chrípku na Úrade verejného zdravotníctva SR, ktoré zatiaľ ako jediné v SR vykonáva laboratórnu diagnostiku vzoriek od osôb s podozrením na ochorenie Covid-19, kontinuálne, aj počas víkendu vyšetruje ďalšie klinické vzorky.

Môže vás zaujímať

GRÖHLING: Na Slovensku je k dnešnému dňu zatvorených 18 škôl